Lidhu me ne

Mix

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me bashkëshortin Cash Warren.

Aktorja dhe biznesmenja, 43-vjeçare pranon se ajo dhe Warren, 45-vjeçar, kanë gjithmonë prioritet njëri-tjetrin.

“Duhet ta bëni. Duhet të gjeni kohë për njëri-tjetrin”, tha ajo për “PEOPLE”.

Edhe kur kanë axhendë të ngjeshur, sërish gjejnë kohë për njëri-tjetrin.

Ajo shprehet se është e nevojshme t’i japim prioritet vetes, të kalojmë pak çaste duke qeshur dhe larg teknologjisë.

Gjithashtu, Alba vlerëson ruajtjen e një perspektive realiste në martesë. Ajo u shpreh se edhe në çaste sfiduese, është e vetëdijshme për ndikimin pozitiv që partneri ka në jetën e saj. Alba thekson idenë për të vlerësuar dhe reflektuar nëse jeta do të ishte më e mirë pa partnerin e tyre, me konkluzionin konsistent se nuk do të ishte.

Ata kanë tre fëmijë së bashku, Honor, 16, Haven, 12 dhe Hayes, 6. Ajo thekson se edhe kalimi i kohës si familje është gjithashtu i rëndësishëm.

Rikujtojmë se aktorja luan në filmin e ri aksion të “Netflix”-it, “Trigger Warning” që do të dalë në 21 qershor.

MË TEPËR

Mix6 orë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport6 orë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix6 orë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix6 orë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Mix6 orë më herët

Si të kurseni para? Mos u vononi më shumë

Kursimi i parave është një nga proceset më të vështira që mund të hasin njerëzit. Disa e hedhin fajin tek...

Mix6 orë më herët

Vazhdojnë përplasjet mes Kendrick Lamar dhe Drake…

Kendrick Lamar ka publikuar një tjetër këngë të re, që është një ‘diss’ për Drake, duke marrë parasysh sherrin mes...

Mix7 orë më herët

Ushqimet afrodiziake: Si funksionojnë dhe si mund t’i përfshini në takimin tuaj

Disa gjëra janë padyshim romantike: një shëtitje në plazh në perëndim të diellit ose përkëdhelje në pikën më të lartë të qytetit...

Mix7 orë më herët

Nga stresi te pagjumësia, disa arsye pse ju jeni duke shtuar në peshë

Ngrënia pa kriter nuk është ndër arsyet e vetme përse një person shton peshë. Kur të mësoni sesa shkaqe të...

Mix12 orë më herët

Lajme të mira nga dukesha Kate Middleton

Kate Middleton do të marrë pjesë në finalen e meshkujve në Wimbledon të dielën. Lajmi është konfirmuar Kensington Palace. Siç...

Mix12 orë më herët

Agjencia e Statistikave nxjerr shifrën: Ja sa është popullsia e Kosovës

Agjencia e Statistikave të Kosovës ka publikuar të dhënat paraprake të regjistrimit të popullsisë dhe sipas këtyre të dhënave, Kosova...

Facebook