Lidhu me ne

Mix

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike

9 Signs of a Toxic Relationship

Shoqëria na ka mësuar të varemi emocionalisht nga partnerët tanë, kur, në fakt, një marrëdhënie e qëndrueshme duhet të përfshijë dhënien e hapësirës dhe respektin për njëri-tjetrin. Por dashuria është e verbër, dhe ne i injorojmë shenjat që tregojnë se një marrëdhënie po bëhet e dëmshme.

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike. Nëse ju identifikoheni me shumicën e tyre, ndoshta është koha të rishihni marrëdhënien tuaj.

  • Nuk ju lejojnë të dilni jashtë me miqtë tuaj
  • Ju kontrollojnë portofolin
  • Ju kotrollojnë telefonin
  • Ju tregojnë se si të visheni
  • Zemërohen kur kaloni shumë kohë duke folur në telefon
  • Janë xhelozë për mikun tënd më të mirë
  • Ju keni frikë të thoni atë që mendoni
  • Ju fyejnë
  • Miqtë tuaj përpiqen t’ju tërheqin vërejtje

 Çfarë është një marrëdhënie e shëndetshme?

Një marrëdhënie e shëndetshme është e përbërë nga gjëra të shumta, duke përfshirë sigurinë, mbështetjen, dhe respektin e ndërsjellë. Ju duhet të kuptoni se xhelozia e sëmurë nuk është një shenjë e dashurisë. Mësoni të respektoni veten, për të arritur atë që meritoni.

MË TEPËR

Kryesore2 orë më herët

Kryeministri Rama: Atentati ndaj Donald Trump, TRAGJEDI për botën demokratike!

Kryeministri Edi Rama e ka cilësuar si “tragjedi për Botën demokratike”, atentatin ndaj ish-Presidentit, Donald Trump në miting në Pensilvani....

Radar2 orë më herët

Deklarata e parë e Donald Trump pas atentatit për vrasje

Donald Trump ka bërë reagimin e parë pas atentatit për vrasje që iu bë në Pensilvani. Një atentat nga i...

Mix12 orë më herët

10 plazhet më të bukura shqiptare sipas revistës spanjolle “Condé Nast”!

Revista prestigjioze spanjolle Condé Nast në një artikull tregon 10 plazhet më të bukura të Rivierës Shqiptare. Vlorë! Vlora është qyteti-port, ku...

Sport12 orë më herët

FOTO/ Zbulohet e DASHURA e Lamine Jamal? Kush është VAJZA që u pa në ndeshjen Francë-Spanjë!

Lamine Jamal/ Padilla Lamine Jamal, djaloshi 17-vjeçar dhe lojtari më i ri që ka shënuar në historinë e Kampionatit Europian, është...

Mix12 orë më herët

Mesazhet e fundit që la Steve Jobs para se të ndërronte jetë

Steve Jobs vdiq si një miliarder, me një pasuri prej 7 miliardë dollarësh, në moshën 56 vjeçare nga kanceri i...

Mix13 orë më herët

Depilimi me Lazer, përfitimet dhe rreziqet e mundshme

Nëse nuk jeni të kënaqur me mënyrat tradicionale të depilimit, heqja e qimeve me lazer mund të jetë një opsion...

Mix13 orë më herët

Si të kurseni para? Mos u vononi më shumë

Kursimi i parave është një nga proceset më të vështira që mund të hasin njerëzit. Disa e hedhin fajin tek...

Mix13 orë më herët

Vazhdojnë përplasjet mes Kendrick Lamar dhe Drake…

Kendrick Lamar ka publikuar një tjetër këngë të re, që është një ‘diss’ për Drake, duke marrë parasysh sherrin mes...

Mix13 orë më herët

Ushqimet afrodiziake: Si funksionojnë dhe si mund t’i përfshini në takimin tuaj

Disa gjëra janë padyshim romantike: një shëtitje në plazh në perëndim të diellit ose përkëdhelje në pikën më të lartë të qytetit...

Mix13 orë më herët

Nga stresi te pagjumësia, disa arsye pse ju jeni duke shtuar në peshë

Ngrënia pa kriter nuk është ndër arsyet e vetme përse një person shton peshë. Kur të mësoni sesa shkaqe të...

Facebook