Lidhu me ne

Radar

Radar13 orë më herët

Kolapsi global/ Elon Musk: Dështimi më i madh i IT në histori

Elon Musk thotë se kolapsi global në sistemet dixhitale është një dështim i madh. Manjati amerikan komentoi shkurtimisht në një...

Radar13 orë më herët

Rama jep këshilla për të rinjtë: Kate Winslet punonte në sallameri përpara se të merrte rolin te Titanic

Kryeministri Edi Rama ka zhvilluar sot një takim me sipërmarrësit, dhe me drejtuesit e shkollave profesionale në vend. Rama tha...

Radar18 orë më herët

Crowdstrike dhe Microsoft: Çfarë dimë për ndërprerjet globale të IT

Një ndërprerje masive e IT-së ka shkaktuar kaos në mbarë botën, me banka të mëdha, media dhe linja ajrore mes...

Radar19 orë më herët

Edi Rama: Deri dje shiheshim si një periferi e prapambetur ballkanike, por vitin tjetër Shqipëria do të presë Samitin e Komitetit Politik Europian

Kryeministri Edi Rama ka ndarë lajmin se vitin tjetër Shqipëria do të jetë mikpritësja e Samitit të Komitetit Politik Europian, që këtë herë u zhvillua në Mbretërinë...

Radar1 ditë më herët

“Basha i gjuajti me llastiqe Berishës”, analistët: Duhet ta kishte vrarë politikisht, pastaj të merrej me Ramën

Analistët Ergys Mërtiri dhe Neritan Alibali, të ftuar “Top Talk”, në një diskutim mbi opozitën, kritikuan mënyrën se si Lulzim...

Radar2 ditë më herët

Familja Trump: kush ngrihet, kush zbret dhe ku është Melania?

Nga Lauren Fedor, Financial Times Kur Donald Trump pranoi për herë të parë kandidimin nga partia e tij për president në...

Më tepër lajme