Lidhu me ne

Gatime

Shishqebap.

sis-kebap-tarifi

Përbërësit për 4 persona:

500 g mish (qengji, ose viçi)

4 kokrra qepë mesatare

3 lugë vaj ulliri

2 lugë uthull

Kripë

Piper

Dafinë

Rigon

Përgatitja:

Marrim mishin i cili duhet të jetë tul dhe e presim në kubikë. E vendosim në një enë dhe lart shtojmë uthull, vaj ulliri, piper, majdanoz, dafinë dhe qepë, të cilat i kemi prerë në rrathë.

I përziejmë të gjithë ingredientët me njëri – tjetrin dhe i lemë mënjanë në një vend të freskët për rreth 4 orë, në mënyrë që mishi të marinohet. Marrim shufra të holla metalike ose druri dhe fillojmë përgatitjen e shishqebapit.

Vendosim një copë mish dhe më pas një rreth qepë nga ato që që hodhëm për marinimin e mishit, më pas një copë mish tjetër, qepë e kështu me radhë.

Pasi të kemi përfunduar me përgatitjen e të gjithë mishit, i hedhim kripë e rigon dhe i pjekim në zgarë, mbi sobë ose në prush.

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Radar52 minuta më herët

Arbër Zaimi: Vuçiç po planifikon të vrasë 5-6 serbë në Veri

Arbër Zaimi: Vuçiç po planifikon të vrasë 5-6 serbë në Veri Anëtari i kryesisë së Vetëvendosjes, Arbër Zaimi, thotë se...

Radar1 orë më herët

Ajo që po ndodh në Kosovë duhet të shqetësojë të gjithë prijësit e urtësisë.

Nga Gaz Aga Ajo që po ndodh në Kosovë duhet të shqetësojë të gjithë prijësit e urtësisë. Një polarizim i...

Mix1 orë më herët

Bebe Rexha i futet seriozisht palestrës

Bebe Rexha këtë vit ka qenë shumë pak aktive në muzikë Këngëtarja Bebe Rexha, së fundmi publikoi një video të...

Radar9 orë më herët

Radhët kilometrike në Kakavijë/ Emigrantët shqiptarë të braktisur, Rama ‘hesht’ përballë Greqisë

Prej shumë orësh në pikën kufitare të Kakavijës janë bërë radhë kilometrike, për shkak të fluksit të emigrantëve shqiptarë që...

Mix12 orë më herët

Jeremy Meeks: Nga qelia në pasarelë!

Ai as që e kishte idenë se një takim privat me redaktoren e famshme franceze të modës dhe superfuqinë e...

Mix12 orë më herët

4 meshkujt më toksikë të Horoskopit në një lidhje

4 meshkujt më toksikë të Horoskopit në një lidhje Nëse dëshironi të “luani të sigurt” dhe të investoni në një komunikim të...

Mix12 orë më herët

Warren Buffett: “Gabimi më i madh” që njerëzit bëjnë me paratë dhe kursimet e tyre

Kreu i investitorëve miliarder, Warren Buffett i cili është një nga njerëzit më të pasur në planet me një pasuri...

Mix12 orë më herët

Faqet më të mira për të shitur produkte ose shërbime online

Sot gjithkush mund të hapë një biznes online pa qenë nevoja të ketë një dyqan fizik dhe mbi të gjithë...

Mix12 orë më herët

Studimi gjerman tregon se çfarë është dashuria

Një studim gjerman ka dalë në përfundimin se t’i qahesh partnerit për gjërat e këqija që të kanë ndodhur gjatë...

Mix12 orë më herët

8 arsye pse humb dëshira seksuale

8 arsye pse humb dëshira seksuale Zvogëlimi i dëshirës seksuale është rezultat i humbjes së libidos. Kështu sugjerojnë studime të...

Facebook