Lidhu me ne

Gatime

Mos i mbani në frigorifer.

Qepët

Mos i vendosni afër patateve si dhe në frigorifer.

1

Kokrrat e kafesë

2

Vaji i ullirit

Humbet vlerat e tij në rast se fusni në frigorifer

3

Borziloku

Është mirë të mbahet në ujë njësoj si lulet dhe jo në frigorifer.

1454334567-1427896578-1427811834-wd-food-fridge-04

 

Mjalti

E njëjta gjë ndodh edhe me mjaltin, i cili duhet të mbahet në një vend ku temperaturat të jenë sa ato të shtëpisë.

1454334568-1427896579-1427811835-wd-food-fridge-05

Hudhrat

1454334569-1427896580-1427811836-wd-food-fridge-06

Buka

Në frigorifer ajo thahet shumë shpejt, kështu që mirë është të ta mbani në një vend të thatë.

nuka

Avokado

1454334571-1427896583-1427811839-wd-food-fridge-08

Patatet

Frigoriferi i bën ato më të ëmbla dhe humbasin vlerat e tyre.

1454334573-1427896584-1427811840-wd-food-fridge-09

Domatet

Frigoriferi prish cilësinë e tyre.

1454334574-1427896586-1427811842-wd-food-fridge-10

Vazhdo leximin
Kliko të komentosh

Duhet të jeni i kyçur në mënyrë që të mund të lini një koment Kyçu

Përgjigju

MË TEPËR

Kryesore5 minuta më herët

Lulzim Basha: Edhe vetë Berisha e ka të qartë se nuk fiton dot ndaj Edi Ramës

Lulzim Basha tha se nuk i përket kulturës politike që leh pas çdo vendimi.“Jemi një parti që kemi thënë se...

Radar8 minuta më herët

“Demokratët Euroatlantikë”; pas vendimit për rekurs, Basha prezanton ndryshimet e reja në logon e PD

Pas vendimit për rekurs të Gjykatës së Apelit e cila i ktheu logon dhe vulën Sali Berishës, Lulzim Basha ka...

Mix11 minuta më herët

Blendi Salaj: Dëshiroj që fëmijën e tretë ta birësoj!

Gazetari Blendi Salaj ka deklaruar së fundmi se ai dhe partnerja e tij kanë menduar të birësojnë një fëmijë, edhe...

Mix13 minuta më herët

VIDEO : Shikoni reagimin e Giorgia Melonit kur takon Emmanuel Macron

Kryeministrja italiane Giorgia Meloni u bë virale në rrjet pasi ka shtrënguar duart me presidentin francez Emmanuel Macron. Meloni ishte...

Mix14 minuta më herët

VIDEO – Joe Biden “humbet” sërish! Von Der Leyen e sheh me habi, Meloni nxiton për ta ndihmuar

Presidenti 81-vjeçar i SHBA-ve, Joe Biden, u pa duke u larguar gjatë një demonstrimi me parashutë në samitin e G7....

Radar6 orë më herët

Arian Çani këshillon Ilir Metën: Ikni nga vendi, po ju vjen shpata e madhe

Gazetari Arjan Çani tha se hetimet e nisura ndaj Metës, Kryemadhit, Berishës apo zyrtarëve të tjerë të lartë është një...

Mix1 ditë më herët

Si të flemë më mirë në mot të nxehtë, sipas ekspertëve të gjumit

Studimet tregojnë se temperaturat e larta e bëjnë të vështirë të biesh në gjumë dhe të qëndrosh në gjumë, gjë...

Mix1 ditë më herët

Shenjat e zodiakut me të cilët Binjakët mund të krijojnë shoqëri të ngushtë

Një Binjak dhe një Binjak mund të krijojnë një miqësi që zgjat me vite, pa qenë nevoja të takohen shpesh...

Mix1 ditë më herët

Kuinoa: 5 përfitime befasuese që duhet t’i dini!

Kuinoa rrit humorin, ju ndihmon të qëndroni në formë. Kjo është arsyeja pse është më mirë të hani kuinoa më...

Mix1 ditë më herët

Si asnjëherë më parë, Bora Zemani “nxeh” rrjetin me pozat me bikini

Moderatorja Bora Zemani, foto e marre nga Instagrami i saj Moderatorja Bora Zemani është një nga personazhet më të komentuara...

Facebook