Lidhu me ne

Kioske

Lulzim Basha është me fat që ka Berishën

Lulzim Basha është me fat që ka Berishën

Koment Nga Bilbil Beqiri ( http://Podiumi.com media online, prej vitit 2016 )

Nga Bilbil Beqiri: Edhe qeverisja më e keqe, ka "të lumturit" e saj - APEL  MEDIA

Doktor Berisha është njeriu që të gjithë e kanë dashur të paktën njëherë në jetë.

Edhe kundërshtarët më të zjarrtë të tij janë njerëz qe e kanë dashur shumë atë. Doktor Berisha është njeriu që është mësuar me sulmet dhe me lëvdatat, kështu që si fole keq për të, si mirë, prapë nuk ndryshon asgjë.

Doktor Berisha përveç të tjerash është shkollë politike dhe duhet ta konsiderojnë veten me fat, ata politikanë të rinj që kanë shansin ta kenë afër. Aq më tepër , kryetari i partisë demokratike z. Lulzim Basha.

Zëra kecash instagrami që nuk dinë t’i japin as “biçikletës” nuk duhet të përfillen fare. Gjoja PD-ja duhet të ndahet nga tradita e Berishës etj etj. Në vend që ta vlerësojnë si një fat të madh prezencën e një personaliteti me aq ekperiencë, dhe të konsultohen për çdo gjë, artikulojnë mendime të promovuara nga kundërshtari politik i Berishës pa e kuptuar fare.

Cila është e bukura në këtë histori ?!

Eshtë pikërisht kundërshtari politik ai që e imiton doktor Berishën më tepër se askush tjetër, dhe ia ka parë hajrin. Shumica e manovrave politike jane modele që Edi Rama i ka mësuar nga Berisha. Kurse këta që kanë doktor Berishën aty, nuk ia dine si duhet kimetin.

Sinqerisht e them, të rinjtë në PD, të shkojnë me vrap në kancelari, të blejnë nga një bllok shënimesh dhe të fillojnë të analizojnë me përulësi traditën politike të doktor Berishës, dhe të mos bien pre e fakenews-eve xheloze të kundërshtarit politik.

Me teper

Kritike1 ditë më herët

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat.

Shkodra nuk gjen qetësi. Sepse pushtetin e kanë bandat. Një tjetër i zhdukur, që u gjend sot i vrarë. Rekordi...

Aktualitet1 ditë më herët

Kjo rrugë të çon në Syrin e Kaltër.

Z. Kryeministër, Pas kësaj rruge ndodhet 1 prej pasurive më të mëdha natyrore të Shqipërisë dhe 1 prej destinacioneve kryesore...

Temporal1 ditë më herët

Emigracioni dëmton forcën e punës, 18 mijë të rinj 15-29 vjeç më pak në një vit

Grup-moshat e reja 15-29- vjeç, pjesë e popullsisë në moshë pune, u tkurrën me shpejtësi përgjatë vitit të kaluar. INSTAT...

Stil2 ditë më herët

5 restorantet që preferoj në Prishtinë

Nga Enver Robelli  E kam të qartë: kjo listë është krejtësisht subjektive, pra një vlerësim fund e krye personal, por është...

Stil2 ditë më herët

Milioneret e instagramit që bëjnë shumë “zhurmë” për para, zbulohen çmimet e Luana Vjollcës, Arbana Osmanit dhe Teas

“Instagrami” sot është kthyer në një biznes shumë fitimprurës për njerëzit e njohur të ekranit. Ka nga ata personazhe që...

Temporal2 ditë më herët

Masakra e Tivarit, tragjedia më e madhe e regjimit komunist

Masakra e Tivarit e vitit 1945 cilësohet ndër ngjarjet më tragjike të popullit shqiptar, kur forcat ushtarake të ish-Jugosllavisë vranë...

Kryesore2 ditë më herët

Basha: S’lejova bashkëpunimin me bandat në zgjedhje, dhe s’do ndalemi deri sa të çmontojmë regjimin Rama-Doshi.

Kryedemokrati Lulzim Basha, në mbledhjen e kryesisë është përballur me debat dhe sulme nga Fatbardh Kadilli. Basha ka deklaruar se...

Stil2 ditë më herët

Tre shenjat e horoskopit që i fshehin ndjenjat

Akrepi Fillojmë me zotin e fshehtësisë dhe dyshimit. Nëse ndonjëherë merrni ndonjë fjalë nga Akrepi, me të vërtetë do të...

Radar2 ditë më herët

Andi dhe Melisa pranuan lidhjen/ Tea mesazh dyshes

Vetëm disa ditë më parë Melisa dhe Andi pranuan lidhjen e tyre, ndërsa ndjekësit u bënë kuriozë për regimin e...

Kioske2 ditë më herët

Si favorizohen oligarkët?

Si favorizohen oligarkët? Kur Kastrati Group bleu Hotel Sheraton në vitin 2018, shumë u çuditën. Një kompani që kishte eksperiencë...

Facebook