Lidhu me ne

Stil

Ja kush janë të famshmit që urrejnë rrjetet sociale

Mediat sociale kanë ndikuar pozitivisht në jetën tone pasi miliona njerëz vazhdimisht lëvizin nëpër platforma të njohura për t’u informuar por edhe për të “pushtuar” jetën e përditshme të personave të famshëm të cilët shpesh postojnë pamje nga jeta e tyre e përditshme.

Por ndërkohë ka shumë që kanë bërë punën e postimit, pasi që në bashkëpunim me kompani të ndryshme, ata fitojnë shuma të larta parash.

Sado e çuditshme mund të tingëllojë, në një kohë kur interneti ka fjalën kryesore, ka disa të famshëm që urrejnë rrjetet sociale.

George Clooney  kishte deklaruar në një intervistë për Variety se ai kurrë nuk do të kishte Twitter.

Daniel Radcliffe, aktori i Harry Potter argumenton se kur një njeri i famshëm poston çdo moment të jetës së tij dhe më pas kërkon të ketë një jetë private, askush nuk i merr ato seriozisht.

Nëse përpiqeni të kërkoni për aktoren Mila Kunis në Instagram, nuk do ta gjeni. Kunis ka deklaruar se ajo nuk dëshiron që njerëzit të ndiejnë se e njohin aq mirë sa të mund të vijnë në shtëpinë e saj pa u ftuar.

Aktorja e famshme Angelina Jolie zbuloi se as ajo dhe as fëmijët e saj nuk kanë llogari në Facebook. Kjo është për shkak të lajmeve të rreme të përhapura në lidhje me familjen e tyre, duke e bërë të vështirë për fëmijët e saj të besojnë dhe të dinë se kush po thotë të vërtetën.

Vazhdo leximin

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha: Më shpallën non-grata, vendim i sponsorizuar nga Soros

Në një intervistë për RTV Ora, ish-kryeministri Sali Berisha teksa komentoi deklaratat e ambasadores amerikane Yuri Kim, e cila kërkoi...

Kioske7 orë më herët

Saliu, ky ” fajtor” i përjetshëm – Elona Caslli

Zonja Yuri Kim, pata mundësinë të ndiqja deklaratën tuaj nga selia e Partisë Demokratike. Në hyrje të kësaj deklarate, i...

Stil7 orë më herët

“S’kam dashur ta di”/ Orinda Huta tregon se kur e mësoi që do të bëhej nënë e një vajze

Më 15 korrik, Orinda Huta dhe Turjan Hysko u bënë prindër për herë të parë. Këngëtarja dhe moderatorja solli në...

Kioske7 orë më herët

Berisha dhe Basha si viktima ekselente të njëri-tjetrit

Alfred Lela Ambasadorja amerikane, me zgjuarsi por edhe me cinizëm të hapur, ka risjellë një maksimë të komunizmit shqiptar të...

Radar7 orë më herët

Morena Taraku revoltohet me Ramën: E bërë serbin më të dashur se kosovarin

Këngëtarja Morena Taraku ka shpërthyer e revoltuar ndaj kryeministrit Edi Rama, pasi ky i fundit falenderoi në Forumin Ekonomik të...

Sport22 orë më herët

Pse kampionët olimpikë i kafshojnë medaljet që fitojnë?

Gjatë lojërave olimpike të “Tokio 2020” kemi parë që kampionët kanë kafshuar medaljet e fituara. Dhe kjo ka ndodhur shpesh....

Stil22 orë më herët

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj

Aurela Hoxha e mbajti të fshehtë shtatzëninë por s’mundi ta mbante të fshehur bebin e saj. Këto janë fotot hedhur...

Kioske22 orë më herët

Hapja e Ballkanit – George Soros e ka propozuar që në 1999

Përveç kundërshtive të forta që mori këto dy ditë në Shkup kryeministri Edi Rama lidhur me minishengenin ballkanik, një tjetër...

Temporal22 orë më herët

Në Shqipëri nuk kryen dot asnjë punë pa ryshfet

‘Korrupsioni në Shqipëri sa dyfishi i Rajonit’, raporti: Gjyqtarët, prokurorët dhe politika më të implikuarit, 1 në 2 njerëz japin...

Stil23 orë më herët

Komunizmi dënoi artistët/ Habit Kozma Dushi: Ishin kohë të arta. Në burg kush bëri gabime, pse nuk u dënova unë e Vaçe Zela (VIDEO)

Një koncert i mbajtur te teatri veror i liqenit, bashkon disa breza këngëtarësh. Në koncert u interpretuan këgë të para...

Facebook