Lidhu me ne

Stil

FOTO/ Apple prezanton modelin e ri “iPhone 13” dhe çmimin e tij

Kompania Apple ka prezantuar mbrëmjen e kësaj të marte modelin iPhone 13. Prezantimi u be nga këshilltari i kompanisë Tim Cook drejtpërdrejt nga California.

Ky telefon i fundit ka bërë një përmirësim të ndjeshëm të procesorit që tani është A15 Bionic me 6 bërthama i cili përfshin 15 miliardë gjysmëpërçues individualë. Rezultati është se ai ka aftësinë të kryejë 15.8 trilion operacione në sekondë.

iPhone 13 ka përmirësuar më shumë cilësinë e imazheve sidomos atyre të marra në lëvizje pasi sistemi i stabilizimit të imazhit është integruar. Ai është i pajisur me dy kamera 12 Megapixel. Tek videot është shtuar funksioni Cinematic, në mënyrë që niveli i xhirimit të arrijë nivelet e regjistrimit profesional të videove.

iPhone 13 mini fillon me 699 dollarë, me kapacitet ruajtjeje të të dhënave nga 128 deri në 512 Gigabyte ndërsa iPhone 13 Pro shkon në 999 dollarë. 13

Sa i përket iPhone 13 Max dhe Max Pro, përmirësimet fokusohen në sistemin krejtësisht të ri të tre kamerave. Të gjitha kamerat janë përmirësuar në sistemin e natës, i cili optimizon cilësinë e figurës në kushte të ndriçimit të ulët. Cook prezantoi edhe iPad -et e rinj. Apple unveils iPhone 13 Pro and iPhone 13 Pro Max: 120Hz ProMotion screen  is finally hereLast-minute iPhone 13 leak hints at 1TB storage option | EngadgetApple unveils iPhone 13 Pro and iPhone 13 Pro Max — more pro than ever  before - Apple

Me teper

Stil16 orë më herët

“La Casa De Papel” publikon fjalimin e lamtumirës së Tokyo-s: Rio, Rio im!

Para dy ditësh është publikuar një pjesë nga ajo çfarë pret shikuesit dhe fabsat e “La Casa de Papel”, në...

Radar16 orë më herët

Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e një partie siç ndodhi tek ne

Mesazhet e Yuri Kim pas takimit me Bashën, Kadilli: Nuk ka ambasador në botë që të bërtasë në shkallët e...

Stil16 orë më herët

U përfol për një lidhje me djalin e Jozefina Topallit/ Cindy Marina flet për herë të parë

Cindy Marina është një nga moderatoret më të reja të sportit, e cila ka lënë SHBA, për të punuar në...

Stil16 orë më herët

Njihuni me top-5 femrat më të bukura në të gjitha kohërat

Cilat janë gratë më të bukura në botë tani? Kush e meriton titullin e grave më të bukura në botë?...

Stil16 orë më herët

Humbi rreth 100 mijë ndjekës në rrjetet sociale/ Billie Eilish: Njerëzit kanë frikë nga gjoksi i madh

Këngëtarja Billie Eilish ka qenë në qendër të vëmendjes së mediave të huaja dhe fansave të saj pas ndryshimit drastik...

Kryesore16 orë më herët

Glauk Olldashi: PD do të ishte ndryshe nëse babai im do të ishte në krye të saj

Djali i Sokol Olldashit, Glauk Olldashi, është shprehur se nëse babai i tij do të ishte në krye të PD,...

Kryesore2 ditë më herët

“Kukulla e kunatit dhe pengu i Ramës”/ Jozefina Topalli i nxjerr bojën Bashës

Ish-kryeparlamentarja Jozefina Topalli , ishte e ftuar në Klan news ku është shprehur për Bashën se është kukulla e kunatit...

Radar2 ditë më herët

Elhaida Dani: Nuk më lanë të hyja në Itali se nuk kisha lekë

Këngëtarja e njohur Elhaida Dani ishte pjesë e “Ftesë në 5”, nga ku zbuloi për herë të parë detaje nga...

Radar2 ditë më herët

Zv/kryeministri Ahmetaj tallet me Erjon Braçen: Zyrën ma la të pastër!

Zv/kryeministri Arben Ahmetaj në daljen e parë televizive, ka folur për detyrën e re dhe se çfarë pritshmëri ka për...

Aktualitet2 ditë më herët

Rritja e çmimit të bukës, Ahmetaj: Është i përballueshëm

Zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj mendon se rritja e çmimit të bukës është i përballueshëm për qytetarët shqiptarë. Sipas tij rritja është...

Facebook