Lidhu me ne

Stil

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni lëkurë bebeje

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Kur vjen puna tek lëkura e mirë dhe e shkëlqyeshme, ne jemi vërtet ato ç’ka hamë. Për të qenë e shëndetshme jashtë, duhet të jesh fillimisht i tillë brenda! Dhe duke qenë se lëkura është një shqetësim shumë i madh, jo vetëm për gratë por edhe për burrat, nutricionistët kanë veçuar 9 ushqime që falë vetive antiinflamatore, do të bëjnë mrekulli për lëkurën nëse i konsumoni çdo ditë.

Patatet e ëmbla

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Shafrani

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Kërpudhat

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Matcha

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Avokado

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Argjinarë

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Salmon

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Mandarina

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Vezë!

Një listë me ushqime që duhen konsumuar, nëse doni

Burimi: Marie Claire

MË TEPËR

Radar3 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil3 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil3 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil3 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil4 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook