Lidhu me ne

Temporal

Po kërkoni një qendër kursesh në Tiranë, ju sugjerojmë më të mirën

MËNYRAT E KONTAKTIT

Keto jane mënyrat si mund të kontaktoni

  • Qendra “Zayed Centre” 6 Floor, Rruga Andon Zako Çajupi, Tirana 1001
  • [email protected]
  • +355 697 018 599

https://www.facebook.com/virtusexcellencetrainingcenter

http://www.virtus.edu.al/index.php

Virtus është një qendër me një infrastrukturë moderne e standarde të larta të sigurisë dhe me kushte optimale për nxënësit e pedagogët. Asnjë përpjekje nuk është kursyer në krijimin e një mjedisi në të cilin studentët sfidohen të kërkojnë përsosmëri në mënyrë akademike, shoqërore, fizike, artistike dhe shpirtërore.

Rëndësi e veçantë i është kushtuar hapësirës ku zhvillohet mësimi. Qendra ka një infrastrukturë mësimore model për zhvillimin e praktikave dhe të teorisë. Është fakt se të kesh hapësira dhe kushte të përshtatshme për të mësuar atëherë edhe studentët arrijnë rezultatet e pritshme akademike. Me krijimin e kushteve të duhura për çdo lëndë, interesimi i nxënësve si dhe ora mësimore do të ngjiten në një nivel më të lartë.

Virtus është qendra e parë në Ballkan që sjell një qasje inovative në sistemin arsimor shqiptar dhe tregun ndërkombëtar. Qasja inovative në Virtus bazohet në ndërthurjen e teknologjisë më të fundit Smart Screen, video kamera me rezolucion 4K dhe një stafi të kualifikuar.

Situata e krijuar prej pandemisë nuk e ndaloi Virtus të sjelli pranë nxënësve po të njëjtin standard mësimdhënieje si online, si fizikisht.

Virtus.edu.al - Posts | Facebook
Virtus.edu.al - Home | Facebook

Përgatituni për sukses!

Nëse dëshironi të studioni në universitetet më të mira në botë dhe ju duhen pikë maksimale në provimin e TOEFL, në Virtus do të mund të përgatiteni për të përmbushur objektivat tuaja.

Filozofia e Virtus është krijimi i grupeve me maksimumi 4 nxënës në mënyrë që ora mësimore të jetë sa më efektive dhe secili prej nxënësve të ketë mundësi për zhvillim ndërpersonal dhe akademik.

May be an image of 1 person and text

Me teper

Radar11 orë më herët

“Kjo betejë do të fillojë së shpejti”, Evi Kokalari del me paralajmërimin e fortë

Aktivistja shqiptare-amerikano, Evi Kokalari, e cila i është bashkuar “Foltores” së ish-kryeministrit Sali Berisha, ka dalë me paralajmërimin e radhës....

Radar11 orë më herët

Xhelal Mziu: Mbarova universitetin me 10-ta, kam doktoraturë

Politikani Xhelal Mziu ka komentuar për herë të parë deklaratat e atyre që e quajnë si një njeri “të pa...

Stil11 orë më herët

9 gjërat që bëjnë çiftet e lumtura dhe që janë kaaq të thjeshta

Dëgjojmë të flitet shumë për çiftet e lumtura dhe se si ata e mbajnë gjallë marrëdhënien e tyre. Më poshtë...

Stil11 orë më herët

Bora Zemani reagon për herë të parë: Mos e dënoni Donaldin as unë s’po e bëj

Bora Zemani ka reaguar për herë të parë pas zhurmës mediatike, sidomos pas mbrëmjes që kaloi. “Ju lutem qetësohuni. Edhe...

Radar11 orë më herët

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani Hasan Bello: Nuk ka nevojë që të shpikim festa çdo 5-6 vite

Festat pa kuptim si ‘Nata e Bardhë’, flet historiani: Përdoren për marketing politik, në dasma nuk merret vesh nëse martohet...

Radar11 orë më herët

Akuzohet si bashkëpunëtore në krimet seksuale të Jeffrey Epstein, ç’duhet ditur për gjyqin ndaj Ghislaine Maxwell

Gjyqi penal ndaj personazhit të njohur britanike, Ghislaine Maxwell, është duke u zhvilluar në Nju Jork. Ajo akuzohet për trafikim...

Stil11 orë më herët

Keni bllokim, ngushtim apo çarje të enëve të gjakut?

Çfarë është angiografia (angiogrami)? “Angio” është një term mjekësor për enët e gjakut, dhe “grafika” ka të bëjë me fotografitë...

Stil11 orë më herët

Sa e sigurtë është një lindje natyrale pas asaj cezariane?

Sapo një grua lind me seksion cezarian, përpjekja për një lindje tjetër në mënyrë natyrale është shumë më e rrezikshme...

Stil11 orë më herët

7 gjërat që i ndodhin trupit tuaj nëse hani çdo ditë qepë

Qepët janë përdour që në lashtësi. Egjiptianët e lashtë besonin se përfaqësonte përjetësinë me ndërtimin e saj prej dy shtresash...

Stil11 orë më herët

Shtrëngim zemre? Si t’i mbijetoni një ataku!

Ataku kardiak jo vetëm që konsiderohet si ‘vrasësi i heshtur’, shenjat e tij ndryshojnë nga burrat tek gratë, e ndonëse...

Facebook