Lidhu me ne

Letersi

10 librat më të shitur në Shqipëri sipas librarive kryesore

10 librat më të shitur në Shqipëri sipas librarive kryesore

10 librat më të shitur të vitit te Libraria Tirana Times

1-Përse kombet shkojnë në luftë – John G Stoessinger                         

Botues: AIIS

2-Të Lirë – Lea Ypi) 

Botues: Dudaj

3- Curvid 19 – Pandi Laço                                                                               

Botues: Tirana Times

4- Homo Deus “Një histori e shkurtër e së nesërmes” – Yuval Noah Harari) 

Botues: Botart

5- Sapiens “Një histori e shkurtër e njerëzimit” – Yuval Noah Harari

Botues: Botart

6- Një histori e shkurtër e botës – E.H.Gombrich                                       

Botues: AIIS

7- Ballkoni Francez – Ermira Jorgo                                                              

Botues: Tirana Times

8- Vdekja aksidentale e një anarkisti – Dario Fo                                          

Botues: Berk

9- Sonatë për shumë tamburë – Olga Tokarczuk                                          

Botues: IDK

10- Rrno për me tregue – At Zef Pllumi                                                       

Botues: Botimet Franceskane 

Librat më të shitur te Libraria Onufri

1.1984 – George Orwell

Shqipëroi: Çelo Hoxha  Botues: Zenit

2. Sekreti – Rhonda Byrne

Shqipëroi: Marenglen Pepa Botues: Dudaj

3. Kutia e Agatha Christie-t – Mira Meksi Botues: Onufri

4. Alkimisti – Paolo Coehlo

Përkthyes: Nonda Varfi Botues: Toena

5. Hija e erës – Carlos Ruiz Zafon

Përkthyes: Ardian Klosi  Botues Dituria

6. Letra Milenës – Franz Kafka

Përkthyes: Urim Nerguti Botues: Botime Pema

7. 12 rregulla për jetën – Jordan Peterson

Përkthyes: Atena Bishka Botues: Onufri

8. Shprehi atomike – James Clear

Përkthyes: Elvi Sidheri Botues: Botime Pema

9. Sapiens – Yuval Noah Harari

Përkthyes: Aulona Ormeni Botues: Botart

10.Në kërkim të kuptimit – Viktor Frankl

Përkthyes: Blendi Lami Botues: Minerva

Me teper

Stil4 minuta më herët

Fëmijët vegjetarianë apo ata që hanë mish/ Kush rritet më shpejt!

Numri i njerëzve që kalojnë në konsumimin e dietave me bazë bimore po rritet në mbarë botën. Gjatë viteve të...

Stil6 minuta më herët

4 rregulla në një intervistë pune që të gjithë duhet t’i dinë!

Si kandidat, shpesh ndiheni sikur jeni në errësirë ​​kur përfundon një intervistë pune. Çfarë menduan vërtet për ju ? A...

Kioske29 minuta më herët

Amerikani dhe rinia shqiptare !

Dollarët janë të mirë Shijen e tyre e njohin sidomos amerikanët Lobohet me dollarë Amerikani vendos kollare U thotë fëmijëve...

Stil57 minuta më herët

Ushqimet që nuk duhet t’i kombinoni kurrë me njëra-tjetrën

Zakonisht për t’i bërë pjata tona më të shijshme kombinojmë dy ose më shumë artikuj ushqimorë. Megjithatë, ka disa ushqime...

Radar1 orë më herët

Enkelejd Alibeaj dhe Taulant Balla në shoqëri të njëri-tjetrit, për hatër të SHBA-ve kuptohet …

Në konferencën për 100 vjetorin e marrëdhënieve diplomatike Shqipëri- SHBA ishte e pranishme ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim ish-sekretari i...

Radar1 orë më herët

“Çmendet” Rama / Kërkon të institucionalizojë nxjerrjen e të dhënave personale

Rama “i kënaqur” nga efekti i rrjedhjes së pagave: Çdo qytetar do t’i deklarojë një herë në vit. Kryeministri Edi...

Kryesore1 orë më herët

Pse erdhi Mike Pompeo në Tiranë ?

Ish-sekretari i Shtetit në Tiranë, Kokalari: Mike Pompeo është në vizitë private Mike Pompeo, ish sekretari amerikan i Shtetit, mbërriti...

Kryesore17 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet17 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar17 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Facebook