Lidhu me ne

Stil

Cila është shenja më xheloze e horoskopit ?

What the evolution of jealousy tells us about online infidelity

Xhelozia, edhe pse negative, mund të funksionojë në mënyrë të dobishme në një marrëdhënie, kur misteri dhe eksitimi ju mbajnë zgjuar dhe ju japin 100% të asaj që dy njerëz kanë ndërtuar emocionalisht, duke shmangur të ashtuquajturin bark të padëshiruar.

Ndaj, ndërsa shumë e vlerësojnë si një element tregues të domosdoshëm dashurie, ka edhe nga ata të vuajtur që e kanë shtypur dhe sapo e kuptojnë e vënë në këmbë.

Në zodiak është një shenjë për çdo seks që mban frenat në këtë formë çmendurie, e cila sado që partneri të përpiqet ta qetësojë, ajo mund të përfundojë vetëm në zjarr.

Pra, cila është shenja më xheloze mashkull dhe femër?

Gratë Akrep

Ndjenja se më në fund ka gjetur gjysmën tjetër do ta bëjë Akrepin të japë gjithçka për këtë lidhje, duke e konsideruar partnerin si pronë të saj. Është shumë xheloze nëse i është dhënë e drejta apo jo.

E diku aty nuk vonojnë të shfaqen skena xhelozie, zërash e histerie. Në fund të fundit, Akrepi nga natyra nuk e ndryshon mendjen lehtë.

Burrat Luanë

Luanëve u pëlqen të kenë përparësinë, të vendosin kushte dhe të nxisin fijet e marrëdhënies. Disi, ai ndjen se e dashura e tij i përket atij fizikisht dhe mendërisht.

Ai e do me krenari eksternalizimin e dashurisë së tij, por nëse e kupton që ajo po shikon larg, atëherë do të jetë xheloz dhe do ta tregojë pa hezitim. Kërcënimi i nënshtrimit duke u tronditur mund ta bëjë atë të humbasë mendjen!

Marrëdhënia grua Akrep dhe burri Luan? Shpërthimi i fundit!

Me teper

Radar2 minuta më herët

Lajmet nga lufta në Ukrainë: Deri tani mbi 27 mijë ushtarë rusë janë vrarë

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës ka njoftuar se që nga fillimi i pushtimit rus më 24...

Stil5 minuta më herët

Rozmarina – Aftësitë shëruese për kujtesën, reumatizmën dhe dhimbjet e muskujve

nga AgroWeb Qytetërimet e lashta të Egjiptit, Romës dhe Greqisë e konsideronin rozmarinën, një barishte të shenjtë. Foto: Flickr Rozmarina...

Stil8 minuta më herët

10 vitaminat që duhet të marrë çdo grua

Për të qënë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura...

Stil19 minuta më herët

Çfarë i shkakton dridhjet e qepallës?

Një dridhje e qepallës, ose miokimi, është një spazmë e përsëritur, e pavullnetshme e muskujve të qepallës. Një dridhje zakonisht...

Stil26 minuta më herët

Paris Hilton zbulon detaje nga abuzimi seksual në qendrën psikiatrike!

Trashëgimtarja e hotelit prestigjioz, Paris Hilton, tregoi mbi abuzimin dhe kërcënimet seksuale që ajo duroi mbi 20 vjet më parë...

Stil31 minuta më herët

Cila është shenja më xheloze e horoskopit ?

Xhelozia, edhe pse negative, mund të funksionojë në mënyrë të dobishme në një marrëdhënie, kur misteri dhe eksitimi ju mbajnë...

Stil48 minuta më herët

A ndikon regjimi ushqimor në sistemin imunitar?

Sistemi imunitar luan një rol të rëndësishëm për të ruajtur shëndetin dhe kjo varet kryesisht nga një regjim i mirë...

Stil51 minuta më herët

Pse ndodh hernia e kërthizës tek bebet, si trajtohet

Hernia e kërthizës (ombelikale) është një ënjtje në drejtimin jashtë të kërthizës, apo një pjese të organit në zgavrën e...

Stil53 minuta më herët

Çfarë duhet të hamë? Si ndikon ushqimi në mikrobiotën e zorrëve

Ushqimi që hamë ndikon shumë në strukturën dhe përbërjen e mikrobeve të zorrës sonë. Dëshmia e parë për këtë u...

Gatime1 orë më herët

Receta të shëndetshme / Japrak me gjethe të njoma

Dita juaj e ngarkuar me punë ose edhe aktivitete tjera nuk iu lejon që të përgatitni shpesh herë ushqime të...

Facebook