Lidhu me ne

Stil

Paris Hilton zbulon detaje nga abuzimi seksual në qendrën psikiatrike!

Trashëgimtarja e hotelit prestigjioz, Paris Hilton, tregoi mbi abuzimin dhe kërcënimet seksuale që ajo duroi mbi 20 vjet më parë ndërsa qëndronte në shkollën Provo Canyon, një qendër trajtimi psikiatrike për të rinjtë në qytetin e Provo.

Përvojat e saj filluan pasi u largua nga shtëpia e saj në moshën 16-vjeçare pasi prindërit e saj besonin se çrregullimet e vëmendjes së saj do të lehtësoheshin vetëm me “dashuri të ashpër”.

“Në ditën time të parë, u detyrova të hiqja të gjitha rrobat e mia, të kollitesha dhe t’i nënshtrohesha një ekzaminimi gjinekologjik, të gjitha të vëzhguara nga afër nga stafi që ishte i gjithi i përbërë nga meshkuj. Megjithëse ishte një përvojë jashtëzakonisht e pakëndshme, më bëri të besoja se ishte një kontroll legjitim, rutinë se mos fusja sende kontrabandë. Por ajo që nuk mund ta kuptoja ishte se si një vajzë 16-vjeçare, ai provim i brendshëm do të më bëhej shpesh gjatë kohës sime në Provo dhe vetëm gjatë mesnatës”, tha Hilton.

Hilton tha se duke parë këto përvoja të tmerrshme si një grua e rritur, “Unë mund t’i njoh këto provime për atë që ishin: Sulmet seksuale ndaj fëmijëve”.

Hilton tha se duke parë këto përvoja të tmerrshme si një grua e rritur mund t’i dallonte këto trajtime çnjerëzore që ishin vërtet: Sulme seksuale ndaj fëmijëve.

Ylli televiziv mori pjesë në një konferencë shtypi në Capitol Hill të mërkurën për të treguar solidaritet me Unsilenced, një organizatë jofitimprurëse kombëtare e fokusuar në luftimin e abuzimit institucional ndaj fëmijëve.

Me teper

Radar1 orë më herët

Video e rrallë e Fatmir Haklajt, në sofrën e dasmës duke zbrazur në ajër plumbat e pistoletës

Fatmir Haklaj, i akuzuari kryesor për vrasjen e Azem Hajdarit do të qëllohej për vdekje mbrëmjen e 4 nëntorit 1999....

Radar2 orë më herët

Lajmet nga lufta në Ukrainë: Deri tani mbi 27 mijë ushtarë rusë janë vrarë

Shtabi i Përgjithshëm i Forcave të Armatosura të Ukrainës ka njoftuar se që nga fillimi i pushtimit rus më 24...

Stil2 orë më herët

Rozmarina – Aftësitë shëruese për kujtesën, reumatizmën dhe dhimbjet e muskujve

nga AgroWeb Qytetërimet e lashta të Egjiptit, Romës dhe Greqisë e konsideronin rozmarinën, një barishte të shenjtë. Foto: Flickr Rozmarina...

Stil2 orë më herët

10 vitaminat që duhet të marrë çdo grua

Për të qënë sa më të shëndetshëm dhe sa më energjikë të gjithë kemi nevojë të marrim vitaminat e duhura...

Stil3 orë më herët

Çfarë i shkakton dridhjet e qepallës?

Një dridhje e qepallës, ose miokimi, është një spazmë e përsëritur, e pavullnetshme e muskujve të qepallës. Një dridhje zakonisht...

Stil3 orë më herët

Paris Hilton zbulon detaje nga abuzimi seksual në qendrën psikiatrike!

Trashëgimtarja e hotelit prestigjioz, Paris Hilton, tregoi mbi abuzimin dhe kërcënimet seksuale që ajo duroi mbi 20 vjet më parë...

Stil3 orë më herët

Cila është shenja më xheloze e horoskopit ?

Xhelozia, edhe pse negative, mund të funksionojë në mënyrë të dobishme në një marrëdhënie, kur misteri dhe eksitimi ju mbajnë...

Stil3 orë më herët

A ndikon regjimi ushqimor në sistemin imunitar?

Sistemi imunitar luan një rol të rëndësishëm për të ruajtur shëndetin dhe kjo varet kryesisht nga një regjim i mirë...

Stil3 orë më herët

Pse ndodh hernia e kërthizës tek bebet, si trajtohet

Hernia e kërthizës (ombelikale) është një ënjtje në drejtimin jashtë të kërthizës, apo një pjese të organit në zgavrën e...

Stil3 orë më herët

Çfarë duhet të hamë? Si ndikon ushqimi në mikrobiotën e zorrëve

Ushqimi që hamë ndikon shumë në strukturën dhe përbërjen e mikrobeve të zorrës sonë. Dëshmia e parë për këtë u...

Facebook