Lidhu me ne

Kritike

Sarandiotët nuk u mblodhën për Butrintin

Sarandiotët nuk u mblodhën për ButrintinMitro Çela

Sarandiotët nuk duan dhe nuk besojnë më tek kauzat.

Nga ata që kam takuar nuk kanë besim sepse kauzat i kane shfrytëzuar gjithmonë, u shprehën pjesa më e madhe.
Çfare Butrinti do të mbrohet kur edhe kauza e teatrit dështoi, me thanë.

Është e gjitha show.

Nuk kanë këllqe ta kthejnë në reagim sepse sarandiotët kan? shumë probleme me pronat të cilat jan? vjedhur e nëmërkëmbur.
Prandaj , më thanë, kush vjen nga Tirana vjen per të bërë zhurm?n dhe asgjë më shumë.

Ne nga Saranda marrim pensione nga Greqia dhe kemi benifite plot , që nga shkollimi i fëmijëve, puna etj etj
Qyteti i Sarandës këto 30 vjet u zaptua nga të tjerët të ardhur nga fshatrat e Gjirokastres, Tepelenës , madje dhe nga veriu i Shqipërisë, kurse vendalinjtë u larguan për Greqi.Sarandiotët nuk u mblodhën për ButrintinFoto ilustruese

Pse nuk e bën këtë zhurmë kur kaloi ndryshimi Ligjit per Trashegimine kulturore në 2018?

Tani kush vjen , vjen se ashtu u thon? , më thotë Spirua.

Butrinti u lejua te menaxhohej nga fondacion i huaj qe ne 1998 pavaresisht se e kishte emrin Fondacioni ” Butrinti ” ku parate i jepte lordi Rothschild. , kështu që plazhi i Manastirit dhe gjithe siperfaqa prej 1 mije ha deri tek Gjiri i Pemes së Thate do e kthejnë ne resorte nga ALBSTAR që ndërtoi stadiumin ” Qemal Stafa”.

Kjo zhurm? po rrit thjesht pazaret.

Kjo ishte biseda me disa sarandiotë.

MË TEPËR

Stil9 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar17 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil5 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil5 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Facebook