Lidhu me ne

Kritike

Nusja e Librazhdit dhe lakuriqi i Surrelit

Titulli nga Podiumi.com

Gallate e madhe në TV, do të flasim për nusen sonte!Mentor Kikia

Thuajse në të gjitha TV-të flitet për historinë e nuses së Librazhdit dhe dashnorit të saj.
Prej tre ditësh u ça rrjeti, audinecë maksimale.

Kane folur vjehrri, vjehrra, komshinjte, dhenderri, por analistet akoma jo.

Kush kishte të drejtë, nusja që ishte vetëm në shtëpi, apo burri që e la vetëm dhe iku të punojë?

Mendim i qytetarëve do të jetë i domosdoshëm për të zgjidhur dilemën.

Po sikur të flisnim për uljen e mesatares për studentët që duan të bëhen mësues? Problem i madh, s’ka mësues në këtë vend, ka rënë cilësia e shkollës, ndaj dalin njerëzit injorantë.

Ça shkolle more, kujt i palasi për mësuesit!

Po sikur të flasim për këto tatimet e reja? Po fermerët që prodhojnë, qeveria nxjerr fotot me koshat me qershi, por ata s’kanë ku ti shesin? Edhe kjo interesante është.

Po për koncensionet në shëndetësi, në rrugë, për investimet strategjike?

Po për mjedisin? Ngrohja globale, ka ndryshuar planetin, janë çorientuar stinët, po pakësohet uji…
Ehu, kujt i bie ndërmend për këto idjotsira. Nuk na shikon njeri me këto tema.

Lloqe ore lloqe, duan lloqe dhe sherr njerëzit për darkë.

“Shpërthen analisti filan – thoshte një portal sot- në shtator Berisha do bëjë një gjë që do na lerë pamend”.
Ec e prit shtatorin tani të marrësh vesh ça do bëjë Berisha, pasi ai nuk e ka treguar. Dreq o punë.

MË TEPËR

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil4 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil4 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil4 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil4 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil4 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Stil4 orë më herët

11 shtetet me gratë me gjoksin më të madh. Kush e kryeson listën

Foto ilustruese Madhësia e gjoksit është unike për çdo grua apo vajzë dhe ky fenomen ndikohet nga shumë faktorë siç...

Stil5 orë më herët

“Fitoj 50 herë më shumë jashtë fushe”, volejbollistja profesioniste Key Alves: Pozoj për ‘OnlyFans’

Key Alves, volejbollistja profesioniste, me 2.3 milionë ndjekës në Instagram, ka rrëfyer se fiton më shumë para duke pozuar në...

Facebook