Lidhu me ne

Kritike

Çdo udhëtim i kushton minimumi 150 mijë euro, s’marrim dot një avion për të shuar flakët


Berisha akuza Ramës: Çdo udhëtim i kushton minimumi 150 mijë euro, s’marrim dot një avion për të shuar flakët

Kreu i PD-së Berisha akuzoi qeverinë për çmimin e naftës në vend duke qenë se shqiptarët paguajnë sot çmimin më të lartë krahasuar me rrogën.

Gjatë një takimi me biznesin e vogël, ish-kryeministri tha se ndërsa udhëtimet e kryeministrit kushtojnë 150 mijë euro minimumi, vendi nuk ka mundësinë të marrë me qira një avion të specializuar për shuarjen e flakëve.

Sot ne paguajmë çmimin më të lartë në Botë në proporcion me rrogën për naftën. A do ti themi ndal ne kësaj me të gjithë ata që kanë makina?

Në Maqedoni ishte 185 lekë, në Shqipëri 250 lekë.

Ne e meritojmë se heshtim. Nëse nuk heshtim, nuk mund të ndodhë të na e bëjnë këtë punë.

Digjet Sazani, kreu i qeverisë bredh poshtë e përpjetë me avion në dispozicion. Çdo udhëtim i tij shkon 150 mijë euro minimum.

Por një Canader nuk mund ta marrim ne në verë me qera, ta mbajmë për zjarret.

Programin e biznesit të vogël do ta shkruani ju për qeverinë e PD-së. ju ftoj të organizojmë rezistencën e merituar ndaj këtij regjimi që sot është monist. i tillë ekziston vetëm në Bjellorusinë e Lukashenkos. Nuk duhet të kemi asnjë kompleks”, u shpreh Berisha.

Sot ne pas Bjellorusisë së Lukashenkos jemi vendi i vetëm në Europë me regjim monist.

Sot si kurrë ndonjëherë, duke filluar nga portieri i ministrisë te ministri, nga portieri i gjykatës te kryetari i Gjykatës  së Lartë, Kushtetuese, SHISH, Komisioneri i të dhënave personale janë në duart e një partie. Jemi rikthyer në monizëm.

Një regjim që bazohet kryekëput në uzurpimin total të pushteteve në një parti.” – tha ndër të tjera Berisha.

MË TEPËR

Radar51 minuta më herët

Berisha: Na duhet një lëvizje e madhe për të shpëtuar Shqipërinë

Berisha: Na duhet një lëvizje e madhe për të shpëtuar Shqipërinë Kreu demokrat, Sali Berisha, gjatë një takimi me anëtarët...

Radar60 minuta më herët

Inceneratorët/ Gazetari: Prokuroria nuk ndihet, janë marrë miliona me fatura fiktive

Gazetari Klodian Tomorri Gazetari Klodian Tomorri ka ngritur disa pyetje në lidhje me skandalin e dy të moshuar të cilët...

Radar1 orë më herët

Si më mashtruan dy personat misteriozë të inceneratorëve (INTERVISTA E PLOTË)

E moshuara Haxhire Gurakuqi, me “biznes 30 milionë dollarë” në Lezhë ka treguar si ka rënë pre e mashtrimit. Në...

Radar1 orë më herët

Inceneratorët/ Berisha: Mafia Rama-Veliaj krijuan 24 ndërmarrje për të vjedhur buxhetin

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha deklaroi gjatë takimit me FRPD se mafia Rama-Veliaj kanë krijuar 24 ndërmarrje në funksion...

Kioske6 orë më herët

Njeriu i Ri – Nga Edison Ypi

Njeriu i Ri Për të ngrënë i bën Mami. Mendjen ia rrit Babi. Punën ia gjen Miku. Rrogën ia jep...

Stil6 orë më herët

Si të ulni tensionin e lartë me dy metoda natyrale

Tensioni i lartë i gjakut është një problem shumë i përhapur shëndetësor. Nëse nuk trajtohet siç duhet, hipertensioni mund të...

Stil8 orë më herët

Adele flet për rënien nga pesha: Më ndihmoi me ankthin

Adele ka folur së fundmi për humbjen e saj dramatike të peshës dhe sesi ka ndikuar në problemet e saj...

Stil8 orë më herët

Apple Watch 8, ora e re mund të masë temperaturën

Seria e ardhshme orëve Apple Watch 8, që do të dalë në shtator, do të ketë gjithashtu një sensor që...

Stil10 orë më herët

Pse e kam barkun shumë të fryrë edhe pas lindjes?

Çfarë është diastaza recti? Diastasis recti është ndarja e pjesshme ose e plotë e rectus abdominis, ose muskujt “six pack”...

Stil10 orë më herët

4 arsye pse duhet të hani një lugë mjaltë përpara gjumit

Vlerat e mjaltit për shëndetin janë të provuara shkencërisht dhe jo më kot ai njihet si ‘ari i lëngshëm.’ Prej...

Facebook