Lidhu me ne

Radar

Në samit do shkojmë, çështja është me atlete apo këpucë

Nga Respublica.al

Edi Rama me kostum e me atlete Adidas edhe para Merkelit (foto) |  Presheva.com

Në samit do shkojmë, çështja është me atlete apo këpucë

Kryeministri tha që nuk do shkonte në Samitin e BE-së sepse ishte ngopur me Jo-të e BE-së. Sot njoftoi se do shkojë se do të promovojë Ballkanin e Hapur.

Në fakt ky nuk është kryeministër, ky është Edi. Që këto di të bëjë.

Vite më parë, kur zotëria drejtonte opozitën, deklaronte se nuk merrte pjesë në reformën zgjedhore pa takuar paraprakisht Berishën. Dhe u bindën të gjithë se ky është një farë burri që vinte historinë para. Pastaj, një pasdite, hyri në mes të mbledhjes që kishte nisur ku me atë rast takoi edhe Berishën kryeministër. U dha një shfaqje nga ato që duken sikur lëvizin srategjitë, por që në fakt janë asgjë më shumë sesa mizaskena të një aktori të vockël.

Mbajmë mend tërmetin fiktiv të shkëmbimit të territoreve, tani Ballkani i Hapur, dikur zero probleme me fqinjët, e kështu me radhë.

Për të ardhur në pikën kur sot Shqipëria nuk ka realisht një politikë, por veç një përkundje rreth humorit të një njeriu që e di shumë mirë se edhe brenda shfaqjes personale është kukulla e atyre që vlejnë më shumë se ai dhe ku ai është një instrument. Ne të shpresojmë megjithatë se BE-ja do e marrë seriozisht kësaj radhe pasi përndryshe Irpin në Ukrainë do mbetet pa u rindërtuar. Dhe të mendosh që opozita po bërtet se z. Rama është në pazare të mëdha!!! 

MË TEPËR

Stil3 minuta më herët

Libri i ri zbulon se Lady Diana ishte marrëzisht e dashuruar në këngëtarin e njohur George Michael

Edhe pse kanë kaluar 25 vite që kur u nda nga jeta, Lady Diana vazhdon të zgjojë interes të madh...

Radar11 minuta më herët

Gazetari i majtë: Do jem në protestën e 7 korrikut! Do iki nga Shqipëria nëse situata nuk ndryshon

Gazetari që njihet në publik si mbështetës i ideve të majta, Ben Andoni ka bërë thirrje që njerëzit të dalin...

Radar4 orë më herët

Po Jorida Tabaku çfarë mendimi ka për nënë Haxhiren?

Disa të dhëna me evidenca kriminale për inceneratorët, të dala në dritë 24 orët e fundit, përveçse shërbejnë si një...

Stil4 orë më herët

FOTOT/ 23 vjet martesë, Victoria e David Beckham nga Parisi në Venecia me tren

Victoria e David Beckham janë fotografuar duke zbritur nga treni ekspres, pas udhëtimit nga Parisi teksa i drejtoheshin qytetit tjetër,...

Stil4 orë më herët

Thonjtë e Hailey Bieber bëhen viralë në TikTok dhe kthehen në trendin e verës 2022

Thonjtë “glazed donut” janë zyrtarisht manikyri më trendy i verës 2022. Kur Hailey Bieber tregoi manikyrin e saj të shkëlqyeshëm...

Stil5 orë më herët

Pse disa gra lindin vetëm djem ose vetëm vajza?

1. Është e pamundur të kesh një gjen “vajzë” ose “djalë” të pazbuluar. Ndërsa shumica e familjeve kanë një raport...

Stil5 orë më herët

Si ndikon depresioni në organet e trupit tonë?

1. Rënia e funksionit të veshkave Depresioni prek si njerëzit që kanë sëmundje kronike të veshkave ashtu edhe ata që...

Stil5 orë më herët

A është e vërtetë që çiftet e lumtura shëndoshen?

Gjithë faji i dashurisë. Këtu është ajo që thotë një studim mbi ushqimin çorientues në çifte Po, çiftet e lumtura...

Stil5 orë më herët

Pse duhet konsumuar vezë çdo mëngjes?

Konsumi i vezëve është shumë i dobishëm për shëndetin e  përgjithshëm. Përmban të gjitha lëndët ushqyese thelbësore që kërkohen nga trupi....

Stil5 orë më herët

Pini shumë kafe për t’u dobësuar?

Kafeja është shumë e rëndësishme për organizmin tonë dhe ka shumë benefite për trupin deri në një masë të caktuar....

Facebook