Lidhu me ne

Radar

Kur AKU-ja shndërrohet në portal gjobash


“Autoriteti Kombëtar i Ushqimit është bërë si portal gjobash”-shkruan eksperti Hysni Gurra.

Herë pas here ky institucion nxjerr njoftime që qytetarët të mos hanë sallamin e kësaj firme apo vezët e  një firme tjetër.

Ndërkohë eksperti Gurra thotë se AKU-ja është një institucion që duhet të parandalojë produktet të dalin në treg, ose që kur hyjnë në doganë ose në burim dhe jo të gjejë problematike në supermarkete.

“Kjo AKU-ja është bërë si portal gjobash.

Rri, rri dhe nxjerr lajme, mos hani këtë sallamin e kësaj firme, vezët e kësaj tjetrës, qumështin e kësaj

Ndërkohë AKU-ja është përgjegjëse qysh kur këto hyjnë në doganë, apo dalin nga fabrika. Pra, që ta kuptoni, AKU-ja është konceptuar të parandalojë gjënë në burim, jo në supermarket”-shkruan Gurra.

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit nxorri një njoftim ditën e sotme ku paralajmëronte qytetarët që të mos konsumonin sallamrat e një biznesi.

Gjithashtu AKU-ja bënte me dije se kishte marrë masat në operatorët e bizneseve ushqimore për identifikimin dhe bllokimin e produktit.

MË TEPËR

Radar10 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar11 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar11 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix19 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar19 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix19 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar19 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix19 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix19 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix20 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook