Lidhu me ne

Mix

“The Crown”: Netflix mbron serialin pas kritikave të John Major

"The Crown": Netflix mbron serialin pas kritikave të John MajorJonny Lee Miller do të luajë kryeministrin e atëhershëm John Major në serinë e pestë të ardhshme të The Crown

Netflix e ka mbrojtur serialin “The Crown” si një “dramatizim imagjinar” pas kritikave ndaj serialit të tij të ardhshëm.

John Major tha për “The Mail” të dielën se një skenë e cila me sa duket përshkruan një komplot për të dëbuar mbretëreshën e ndjerë ishte “një ngarkesë e pakuptimtë me qëllime keqdashëse”.

Skena thuhet se përfshin një bisedë midis ish-kryeministrit dhe Princit Charles, siç ishte atëherë, për abdikimin e Mbretëreshës. Zyra e John tha për gazetën se nuk ka pasur kurrë ndonjë diskutim të tillë.

“John nuk ka bashkëpunuar në asnjë mënyrë me ‘The Crown’. As nuk është kontaktuar ndonjëherë nga ata për të kontrolluar ndonjë material skenari në këtë apo ndonjë seri tjetër,” thuhej në një deklaratë nga zyra e tij."The Crown": Netflix mbron serialin pas kritikave të John MajorJohn Major, i fotografuar në vitin 2021

“Siç do ta dini, diskutimet midis monarkut dhe kryeministrit janë tërësisht private dhe – për Sir John – do të mbeten gjithmonë të tilla. Por asnjë nga skenat që përshkruani nuk është në asnjë mënyrë e saktë. Ato janë trillime, të pastra dhe të thjeshta. “

Megjithatë, një zëdhënëse e ‘The Crown’ mbrojti shfaqjen, duke thënë: “Kurora është paraqitur gjithmonë si një dramë e bazuar në ngjarje historike. Seriali i pestë është një dramatizim imagjinar, duke imagjinuar atë që mund të kishte ndodhur pas dyerve të mbyllura gjatë një dekade të rëndësishme për familjen mbretërore – një që tashmë është shqyrtuar dhe mirë-dokumentuar nga gazetarë, biografë dhe historianë.”

Sezoni i fundit do të përqendrohet në fillimet e trazuara të viteve 1990, ku u ndanë Princi Charles dhe Princesha Diana.

Sezoni i ri do të publikohet në Netflix më 9 nëntor dhe pritet të tregojë Princin Charles (luajtur nga Dominic West) duke shkurtuar pushimet me Dianën, Princeshën e Uellsit për të organizuar një takim sekret me Sir John (Jonny Lee Miller), në shtëpinë e tij private, rezidenca, Highgrove, në 1991.

Imelda Staunton vjen si aktorja e fundit që luan rolin e Mbretëreshës së ndjerë, duke ndjekur hapat e Claire Foy dhe Olivia Colman.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook