Lidhu me ne

Mix

“The Crown” përballet me kritika për skenën me Princeshë Diana

Drama mbretërore e Netflix “The Crown” ka ndezur polemika për mënyrën se si  planifikon të përshkruaj momentet e fundit të Princeshë Diana.

Sezoni 5 do të shfaqë Elizabeth Debicki duke marrë rolin e Princeshës së Uellsit nga Emma Corrin, ndërsa Dominic West do të marrë rolin e Charles nga Josh O’Connor. Sipas Irish Sun, skenat që përshkruajnë vdekjen tragjike të Dianës kanë “ngjallur zemërim”.

Princeshë Diana vdiq në vitin 1997 në moshën 37-vjeçare pas një aksidenti automobilistik në tunelin Pont de l’Alma të Parisit. Një burim nga shfaqja u shpreh se anëtarët e ekuipazhit po flasin për përshkrimin e vdekjes së saj në ekran.

“Të kthehesh në Paris dhe t’i kthesh ditët dhe orët e fundit të Dianës në një dramë është shumë e pakëndshme. Më në fund, disa nga anëtarët e ekuipazhit po tërhiqen,” u shpreh ai për The Sun. “Shfaqja gjithmonë u përpoq të paraqiste një version imagjinar të historisë mbretërore me sa më shumë ndjeshmëri. Por, kohët e fundit është e vështirë për të arritur këtë ekuilibër. Një tjetër burim prodhimi i tha Deadline se përplasja e makinës nuk do të shfaqet në ekran. Do të shfaqen vetëm ngjarjet para dhe pas aksidentit. Sezoni 5 i “The Crown” do të ketë premierën më 9 nëntor

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix8 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix8 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix8 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook