Lidhu me ne

Mix

Kostumi më i kërkuar në mbarë botën i Halloween-it këtë vit është: Johnny Depp

Kostumi më i kërkuar në mbarë botën i Halloween-it

Ndoshta disa vite më parë, veshja si një nga personazhet e Johnny Depp nga një film ishte shumë e bukur për këto kohë, po flasim për Halloween. Kostumet e Jack Sparrow, Willy Wonka, Edward Scissor Hands, The Mad Hatter dhe madje edhe Tonto nga The Lon Ranger ishin më të shiturit për këtë rast. Por gjyqi i fundit kundër Amber Heard ka bërë që vetë aktori dhe pamja e tij të fitojnë shumë popullaritet.

Kostumi më i kërkuar në mbarë botën i Halloween-it

Kjo ka arritur në një pikë ku njerëzit nga e gjithë bota kanë filluar të vishen si Johnn Depp. Shumë imitues në mbarë botën kanë rrëmbyer një nivel të popullaritetit duke krijuar një mashtrim rreth pamjes së Depp. Vetëm në Baja California, ka tashmë dy imitues të Johnny Depp. Ekziston edhe një në qytetet e Meksikës dhe Guadalajara. Në Shtetet e Bashkuara, ka disa imitues të Johnny Depp në Times Square dhe një tjetër mashtroi një grua nga 40,000 dollarë në Brazil. Mania e Johnny Depp është shumë reale dhe erdhi këtu për të qëndruar. Fitimi i atij gjyqi kundër Amber Heard i ka dhënë Johnny-t fuqi të reja yjesh që e shndërruan atë në një fenomen mbarëbotëror.

Kostumi më i kërkuar në mbarë botën i Halloween-it

Por raporti i TMZ për shitjet e Halloween në dyqanet e kostumeve të Jack Sparrow është një nivel i ri për aktorin që tashmë po punon për t’u rikthyer në ekranin e madh. Thashethemet e të famshëmve kanë konfirmuar se dyqanet në Shtetet e Bashkuara kanë rritur shitjet e kostumeve të Johnny Depp mesatarisht me 90%. Krahasuar me shitjet e kostumeve që ata patën gjatë vitit 2021. Kjo pamje bohemiane e rockstar-it të vjetër është një atmosferë e tërë mes njerëzve që duan të vishen për Halloween.

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix9 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix9 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix9 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook