Lidhu me ne

Kioske

Si qeveriset Shqipëria sipas TV-ve

LUTFI DERVISHISi qeveriset Shqipëria sipas TV-veFoto ilustruese

Analisti ka treguar si qeveriset Shqipëria, sipas televizioneve.

Ai ka listuar disa media duke zbuluar këndvështrimin e secilës, në atë se si po qeveriset vendi.

Ja çfarë shkruan Lutfi Dervishi:

TV në garë…

-“Klan” beson se po qeveris vendin;

-“Top Channel” mendon se duhet të qeverisë vendin;

-“Syri TV” tregon se si nuk duhet qeverisur vendi;

-“MCN” gjykon se koncesionarët dhe oligarkët po qeverisin vendin;

-“A2CNN” sugjeron se është më mirë që të huajt ta qeverisin vendin;

-“Euronews”: 78% e shqiptarëve mendon se ky vend është i paqeverisshëm;

-“News 24”: ky vend ka nevojë që paradite të qeveriset nga qeveria dhe pasdite nga opozita; 

-“ABC” konstaton se ky vend është i sëmurë dhe duhet shtruar në spital;

-“Ora News” nënvizon se ky vend qeveriset nga mafia;

-“BBF” siguron se ky vend qeveriset vetëm me tallava;

-“RTSH” mendon se asnjëherë nuk ka patur problem me qeverisjen e vendit

-“Vizion +” mendon se qeveria ka shumë punë të tjera dhe nuk duhet bezdisur me qeverisjen e vendit;

-“Report TV” raporton se opozita nuk po e qeveris mirë vendin;

-“ERTV” vulos se ky vend nuk ia vlen të qeveriset.

MË TEPËR

Radar7 orë më herët

Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme

Berisha jashtë Parlamentit ndërkohë që flet kryeministri: Rama ka futur thika pas shpine ndaj Kosovës në mënyrë të vazhdueshme Ish-kryeministri...

Mix7 orë më herët

Çfarë është Flaka e Përjetshme në Chestnut Ridge?

Edhe pse që fëmijë na kanë mësuar se uji e shuan zjarrin, në Shtetet e Bashkuara ekziston një ujëvarë brenda së...

Mix7 orë më herët

Jennifer Lopez, këngë dedikuar Ben Affleck

Jennifer Lopez zbuloi së fundmi se do të publikojë këngë dedikuar Ben Affleck. Përmes rrjetit social,Instagram, Jennifer  ndau listën e këngëve...

Mix7 orë më herët

Zgjoheni çdo ditë me sklepa në sytë tuaj? Ja çfarë tregojnë ato për shëndetin

Një grumbullim i papastërtive në cepin e syrit ose tek qerpikët është normale, por një ndryshim në ngjyrë, konsistencë ose...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in

Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast...

Mix1 ditë më herët

Njeriu më i pasur i Azisë, Gautam Adani shpall ambicien për një media globale

  Gautam Adani dëshiron të krijojë një markë globale lajmesh në shenjë të ndikimit në rritje dhe ambicies ndërkombëtare të...

Mix1 ditë më herët

Elon Musk: Nuk e mbështes Trump në presidenciale, jam me DeSantis!

Teksti i mesazhit është bërë publik si pjesë e një beteje ligjore mes Musk dhe ‘Ars Technica’ Vetëm para pak...

Mix1 ditë më herët

Obeziteti tek fëmijët shkakton pubertet të hershëm, rrezik për sëmundje të rënda

Nëse fëmijët në moshën tre vjeçare kanë peshë të tepërt trupore, ka mundësi që në moshën nëntë vjeçare të hyjnë...

Mix1 ditë më herët

Kjo stërvitje për muskujt e barkut është e shkurtër, por kaq efektive!

PHOTO CREDITS: SKINNY MS Trajnerët shpesh sugjerojnë një rutinë fitnesi jo të njëtrajtshme. Ideja për ta bërë shumëllojshmërinë një pjesë të...

Radar1 ditë më herët

Sot bëhen tre vite nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit të 2019-ës, ku humbëm 51 jetë

Kjo e shtunë shënon 3-vjetorin e tërmetit tragjik, që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit të vitit 2019, duke i marrë...

Facebook