Lidhu me ne

Mix

Elon Musk mund të prodhojë një smartphone nëse Apple e Google bllokojnë Twitter-in


Shefi i Twitter-it, Elon Musk ka thënë se është i hapur për të krijuar smartfonin e tij ‘alternativ’ në rast se gjigantët e teknologjisë lëvizin për të hequr nga platformat faqen e tij të mediave sociale, duke sugjeruar se ai nuk do kishte rrugëzgjidhje tjetër.

Duke iu përgjigjur një propozimi nga eksperti konservator Liz Wheeler se miliarderi duhet të ‘prodhojë smartfonin e tij’ nëse Apple e Google do largonin Tëitter nga dyqanet e tyre të aplikacioneve, Musk tha se nuk e përjashtonte këtë mundësi, megjithëse shprehu një ngurrim ndaj konceptit.

“Sigurisht që shpresoj që të mos ndodhë kështu, por, po, nëse nuk ka zgjidhje tjetër, do bëj një telefon alternative.” – tha ai të premten.

Musk, i cili bleu 44 miliardë dollarë Twitter-in muajin e kaluar, ka deklaruar vazhdimisht synimet e tij për të mbrojtur fjalën e lirë në këtë faqe interneti, madje duke shpallur një ‘amnisti të përgjithshme’ për llogaritë e pezulluara ‘me kusht që ata të mos kenë shkelur ligjin ose të jenë përfshirë në veprime të papranueshme’.

MË TEPËR

Mix8 minuta më herët

Pirja e kafesë çdo ditë ndihmon në uljen e presionit të gjakut

Ata që konsumojnë zakonisht dy ose tre filxhanë në ditë kanë presion më të ulët të gjakut sesa ata që...

Mix13 minuta më herët

Si ta kuptojmë që kemi rënë vërtet në dashuri?!

Mund të mendoni se e dashuroni shumë dikë, por a e dini dallimin mes të qenit vërtet në dashuri dhe...

Mix14 minuta më herët

Rita Ora guxon me fustanin e saj të tejdukshëm, vë në pah format perfekte

Rita Ora u shfaq e mahnitshme  teksa performonte në klubin e natës Heaven në Londër. Këngëtarja, 32 vjeçe, shfaqi figurën...

Mix18 minuta më herët

A mund të shkaktojë stresi kancer? Ja cilët janë faktorët e rrezikut

Pretendohet se të jetosh në stres të vazhdueshëm, edhe rreziku i zhvillimit të kancerit mund të rritet. Këtë pretendim mund...

Radar27 minuta më herët

Giorgia Meloni, populistja e djathtë me tone të buta dhe qeverisje të hekurt

Populistja e djathtë, Giorgia Meloni e paraqet veten në postin e kryeministres italiane si kujdestare e popullit. Por nuk duhet...

Mix43 minuta më herët

Eddie Murphy: Do doja të isha sërish ‘Donkey’ në Shrek

Eddie Murphy ka folur së fundmi për rolin e tij në ‘Shrek’. Në një intervistë për Etalk, ai zbuloi se do...

Mix48 minuta më herët

“Suportoj Mbretëreshën”, Kujtim Gjuzi fans i Olta Gixharit: 4 arsye pse duhet të fitojë Big Brother Vip

Kujtim Gjuzi ka mbështetur aktoren Olta Gixhari, e cila ndodhet në Big Brother Vip. Në një postim në Facebook, Gjuzi...

Mix59 minuta më herët

Dalin detaje të reja nga Eurovision 2023, zbulohen logoja dhe slogani

Eurovizioni i këtij viti në Liverpool do të ketë sloganin “United by Music”, me veprat e tij artistike që tregojnë...

Mix1 orë më herët

Horoskopi ditor, çfarë parashikojnë yjet për ditën e sotme

Dashi Do ju vijnë lajme financiare që nuk janë veçanërisht të favorshme. Nga ana tjetër, ju keni mundësinë ta ktheni...

Mix1 orë më herët

Nominimi surprizë për Oscar i aktores britanike Andrea Riseborough ka nxitur debat në Hollywood

Shumë vëzhgues të çmimeve u habitën kur Riseborough u nominua për aktoren më të mirë javën e kaluar për interpretimin...

Facebook