Lidhu me ne

Mix

Piers Morgan kundër librit “Spare” të princit Harry

Gazetari i njohur britanik kryqëzon Princin Harry: Njeri patetik, paranojak dhe me dy fytyra

Në fillim Morgan ishte përqendruar te Meghan Markle: “Nuk ka shumë për të thënë për këtë aventuriere të pamëshirshme, të pangopur, të uritur për famë, që luante familjen mbretërore si një fyell”.

Piers Morgan, gazetar, dhe shkrimtar i njohur britanik, ka qenë prej kohësh një kritik i Princit Harry dhe Meghan Markle, kështu që nuk është çudi që nuk i bëri përshtypje libri i ri i Dukës së Sussex, “Spare”. Libri doli të martën, por Morgan tashmë e ka përfunduar dhe po e kritikon në Twitter.

“Është edhe më i neveritshëm në zbulimet për familjen mbretërore nga sa mund ta imagjinoni”, komentoi gazetari, duke shtuar se kjo është një tradhti tronditëse.

Morgan më pas shkroi një op-ed në “New York Post” në të cilin ai komentoi qëllimet e Princit Harry. “Realiteti i ftohtë dhe i hidhur është se Harry synonte plotësisht të shkaktonte dëme dhe dëmtime maksimale për familjen e tij me këtë armë letrare të shkatërrimit në masë”, shkruan ndër të tjera ai duke shtuar: “Ky ka qenë misioni i tij i pamëshirshëm që kur u largua nga mbretëria, Britania dhe postet publike tre vjet më parë.”

Gazetari komentoi gjithashtu se Harry nuk është në kërkim të privatësisë që pretendon se dëshiron, por është për t’u paguar shumë për të fajësuar familjen e tij, nga Oprah Winfrey dhe Netflix tek Spotify dhe Penguin Random House.

Por Morgan nuk u ndal me kaq, pasi kishte më shumë për të thënë për princin: “Sa më shumë që Harry deklaron se nuk ka qenë kurrë më i lumtur, aq më i mjerë ai duket. Si mund të jetë dikush i lumtur që merr para pafund për të shitur familjen dhe vendin e tij në këtë mënyrë? Libri dhe intervistat e Princit Harry për të promovuar librin zbuluan se ai ishte një njeri patetik, paranojak, i privilegjuar dhe me dy fytyra, i vendosur për të shkatërruar familjen e tij.”

Në fund Morgan theksoi se “është hipokrit, pasi gjithmonë ka kërkuar privatësi, por ka dhënë një mori intervistash për të promovuar librin e tij, ndërsa i ka thënë gjithë botës se vëllai i tij William është bërë synet. Po, një djalë që urren pushtimin e shtypit i thotë botës në një intervistë për media se vëllai i tij ka hequr lafshën e nishanit të tij”.

“Harry dhe Meghan janë tradhtarë dhe mashtrues”

Kjo nuk është hera e parë që Piers Morgan kthehet kundër Harry-t dhe gruas së tij, Meghan Markle. Arsyeja e shpërthimit të Morganit ishte dokumentari shumë i njohur i Netflix, i titulluar “Harry dhe Meghan”.

Në fillim Morgan ishte përqendruar te Meghan Markle: “Nuk ka shumë për të thënë për këtë aventuriere të pamëshirshme, të pangopur, të uritur për famë, që luante familjen mbretërore si një fyell. E tillë është dëshira e saj e pangopur për të hyrë në ciklin e lajmeve. Në fillimin e pjesës së dytë dhe fatmirësisht të fundit të serialit të bezdisshëm, të mërzitshëm dhe çuditërisht narcisist, Megan e përshkruan veten si një punonjëse pallati, një organizatë aliene. Unë do të thosha se është më shumë si një virus, dhe veçanërisht ngjitës”, shkroi ai për Markle.

“Por zemërimi im për veprimet e saj cinike kundër familjes mbretërore nuk është asgjë në krahasim me atë që ndjej për Harry-n”, shkroi Morgan në artikullin e tij dhe nisi një sulm të ashpër ndaj Princit Harry.

“Zemërimi im i vërtetë është me Harry-n, tradhtia e të cilit ndaj familjes dhe vendit të tij është zbuluar në detaje të tmerrshme. Duke e parë atë të sulmonte publikisht vëllanë e tij, Uilliam, duke pretenduar se ai e dëboi atë nga Britania, më pas duke e quajtur babanë e tij, mbretin Charles, gënjeshtar dhe madje duke kritikuar gjyshen e tij, Mbretëreshën Elizabeth, se nuk bëri asgjë për ta ndihmuar atë”.

Në mbyllje, gazetari kishte thënë: “Dhe të shoh atë duke ushqyer narrativën e rreme, por tepër të dëmshme, se Britania është një vend racist, i udhëhequr nga një familje mbretërore raciste, absolutisht më tërboi. Është e qartë nga ajo që kam parë (dokumentari), ose më mirë thënë, kam duruar të shoh, në të gjithë serialin këta dy mashtrues të paturpshëm. Arsyeja kryesore që ata ishin kaq të vendosur për të mbrojtur privatësinë e tyre është sepse donin ta shisnin vetë”

MË TEPËR

Mix4 ditë më herët

Astma, shkaktarët dhe simptomat tek fëmijët!

Mjekja pediatre Zerina Sheme shpjegon se një ndër sëmundjet kronike të fëmijëve është asthma, e cila shfaqet nga mosha 2-3...

Temporal4 ditë më herët

Standardi i epilimit me laser vetëm tek “Dream Beauty Clinic”

Laser Alexandrite Candela, konsiderohet si standarti i epilimit me laser.Eshte tashme i provuar si trajtimi lazerik më i sigurt dhe...

Mix4 ditë më herët

Ja arsyet përse ndjeni marrje mëndsh

Ndjesia e një marrje mendsh të vazhdueshme mund të kthehet në një pengesë serioze për përqendrimin tuaj dhe angazhimet e...

Mix4 ditë më herët

Si të kuptoni nëse keni gurë në veshka/ Çfarë duhet të bëni

Gurët në veshka janë depozita mineralesh dhe kripërash që formohen në brendësi të veshkave. Prania e tyre mund të ndikojë...

Mix4 ditë më herët

“SAG Awards 2024”, lista e plotë e fituesve

Çmimet e 30-ta të SAG Awards , çmimet vjetore të Screen Actors Guild, u zhvilluan të shtunën, më 24 shkurt,...

Mix5 ditë më herët

Çfarë tregon mpirja e duarve gjatë gjumit për shëndetin tuaj?

Mpirja e herëpashershme ose ndjesia e shpimint në gjymtyrë është normale. Zakonisht kjo ndodh kur ju flini në një pozicion...

Mix5 ditë më herët

Mosha normale kur fëmija fillon të flasë, këto janë rastet kur duhet të shqetesoheni

Bëhet fjalë për dembelizëm apo kemi të bëjmë me një problem në zhvillimin e fëmijës? Kjo është pyetja që prindërit...

Mix5 ditë më herët

Pse kolla mbetet pas të ftohurës – Trajtimet natyrale që duhet të bëni

Kolla është një simptomë shumë e zakonshme e të ftohurës. Ajo është një instrument, nëpërmjet të cilit organizmi nxjerr jashtë...

Mix5 ditë më herët

Sa është pasuria e mbretëreshës së ardhshme, Kate Middleton

Kate Middleton ka një pasuri personale mbresëlënëse. Sigurisht, ajo u bë edhe më e madhe gjatë martesës së saj tashmë 13-vjeçare...

Mix5 ditë më herët

Pa telefon dhe internet në shtëpi, jeta e thjeshtë e yllit të “Oppenheimer”

Cillian Murphy është një ndër aktorët më të vlerësuar të momentit, pas performancës të jashtëzakonshme në “Oppenheimer”. Aktori 47-vjeçar bën...

Facebook