Lidhu me ne

Kritike

Nga 15 biseda në studio, 16 janë për opozitën

Analiza/ Lutfi Dervishi: Kur policia përveç njeriut ekzekuton edhe të  vërtetën – Balkanweb.com – News24
Nga Lutfi Dervishi

Kokëposhtë 1.

Në vend që policia të monitoroje me kamera krimin, ndodh e kundërta

2. Në vend që të japin dorëheqje zyrtarët apo deputetet e qeverisë, japin dorëheqje deputetët e opozitës

3. Në vend që të protestojne për çmimet dhe padrejtësitë, protestojne për padrejtësinë ndaj një personazhi televiziv

4. Nga 15 biseda në studio, 16 janë për opozitën.

5. Në vend që të na kërkojë llogari Anglia, ndodh e kundërta!

6. Grindemi mes vedi më keq se qentë për një kockë dhe duam të pajtojmë partitë shqiptare në Maqedoni!

7. Në vend që Parlamenti t’i kërkojë llogari qeverisë, qeveria bën zap Parlamentin!

8. Në vend që të jetë qen roje ndaj pushtetit media kthehet në qen gjuetie!

MË TEPËR

Mix17 orë më herët

Sa fruta duhen konsumuar në ditë? Mos e teproni duke thënë se janë të shëndetshme

Me ardhjen e muajve të verës, frutat më të njohura të stinës zënë vendin e tyre në frigorifer. Pavarësisht nëse...

Mix17 orë më herët

Eva Longoria: Do doja ta dinin të gjithë si është Victoria Beckham

Eva Longoria është një mike e vjetër e stilistes, Victoria Beckham, ku së fundmi ka treguar se si është ajo...

Mix18 orë më herët

Lëngu i pjeprit: Zgjidhja e freskët për rënien nga pesha!

Pjepri është nga frutat më të pasura me ushqyes të dobishëm për shëndetin e njeriut. Ai është i pasur me...

Radar18 orë më herët

Edi Rama i drejton vetë ndjekjet penale dhe hetimet që bën SPAK

Avenir Peka: Edi Rama drejton vetë ndjekjet penale dhe hetimet që bën SPAK Drejtuesi i departamentit të Sigurisë në PD,...

Radar1 ditë më herët

4 vite gënjeshtra të Ramës për gjobën e Beketit

Për vite me radhë kryeministri shqiptar i ka thënë vazhdimisht publikut, se asnjë lek i taksapaguesve shqiptar nuk do të...

Mix1 ditë më herët

Universitetet më të vjetra në botë, të cilat janë ende sot në funksion

Universitetet më të vjetra në botë të cilat janë ende në funksion sot janë: 1. Universiteti i Bolonjës – Itali...

Radar1 ditë më herët

Qumështi i importit rritet me 28%, ‘zhduket’ prodhimi vendas

Qumështi i importit rritet me 28%, ‘zhduket’ prodhimi vendas Në tregun vendas është zgjeruar pesha e qumështit të importuar, duke...

Radar1 ditë më herët

Donald Trump kryeson thellë ndaj çdo rivali republikan – Sondazhi

Ish-presidenti Donald Trump po udhëheq çdo sfidues të mundshëm republikan jo vetëm në një grup hipotetik, por kokë më kokë,...

Kioske2 ditë më herët

Sa është norma e korrupsionit në Shqipëri?

Operacioni i fundit i SPAK, si dhe rasti tjetër në gjykim, ai i incineratorit të Elbasanit, sugjeron se norma e...

Radar2 ditë më herët

Joe Biden nuk është i aftë për të rikandiduar

“As fizikisht, as mendërisht”, doktori i Obamës: Biden nuk është i aftë për të rikandiduar Një ish-doktor i Shtëpisë së...

Facebook