Lidhu me ne

Kioske

A ka një axhendë për zhdukjen e PD-së dhe zëvendësimin e opozitës me Thurje, Qorr, Lapaj etj

Koment nga Podiumi.com

Risitë brenda ekipit të Partisë Demokratike, do të jenë 2 nënkryetare  femra, Rrushaj bëhet kryetar i grupit Parlamentar. Gjekmarkaj zgjidhet  kryetar komisioni. Paloka zë vendin e Nishanit – Balkanweb.com – News24

Kur shikon se me çfare po përballet opozita, të vjen në mendje edhe kjo pyetje

Sepse në politikë asgjë nuk ndodh rastësisht dhe pa një qëllim

Jemi habitur shumë kur në media filloi të artikulohej ideja se PD-ja e kishte mbaruar misionin e saj

Në fillim e morëm si qëndrim sporadik, por me kalimin e kohës filluam të dyshojmë për një axhendë shumë serioze antiopozitë ( anti PD ) sepse i njëjti qëndrim u përsërit disa herë

Arsyeja se përse axhenda kërkon zhdukjen e PD-së është e thjeshtë, sepse PD-ja është shumë e asociuar me liderin e saj historik

Në pamundësi për të ndarë PD-në nga Berisha, atëherë në lojë luhet karta e dytë, zhdukja e PD-së komplet.

Zhvillimet, këtë axhendë, e dekonspirojnë më së miri.

Gjëra të pakonceptueshme po ndodhin përdite që PD-ja të asimilohet.

Thurja dhe thurjet po presin t’u dhurohet opozita e vendit, me idenë se këta janë e reja dhe se e vjetra e kreu misionin e saj.

Kush qëndron pas kësaj axhende ?

SOROS

MË TEPËR

Mix1 ditë më herët

Braktisi Italinë për Shqipërinë pas 30 vitesh, Beniada Nishani rrëfen arsyet

Modelja e njohur Beniada Nishani ka treguar se ishte vetëm 3 vjeç e gjysmë kur së bashku me familjen u...

Aktualitet1 ditë më herët

Një provokim pa shije në tarracën e një bashkie

Dom Gjergj Meta Merret vesh lehtë se ky është një provokim, i kërkuar, i mirëmenduar dhe i mirorganizuar nga lobe...

Mix1 ditë më herët

Nektarina apo pjeshkë? Ndryshimet dhe efektet shëndetësore të frutave të stinës

Pjeshkët dhe nektarinat janë dy varietete të së njëjtës specie. Ndryshimet midis këtyre dy varieteteve kanë të bëjnë sidomos me...

Radar1 ditë më herët

Pasuese e Berishës? Argita e pranon: Jam gati të marr drejtimin e PD

Edhe pse tha se nuk ka asnjë plan konkret, Argita Malltezi u shpreh në A2 CNN se është e gatshme...

Radar1 ditë më herët

“Pushteti i drejtësisë ishte marrë peng”, Spiropali: Opozita në mëngjes kërkon drejtësi nga SPAK, në darkë dalin poshtë ballkonit të Berishës

Elisa Spiropali, ministre për Marrëdhëniet me Parlamentin, foli për Prokurorinë e Posaçme, duke e quajtur si diçka të re në...

Mix4 ditë më herët

Celine Dion publikon foton e rrallë me dy binjakët e saj 13 vjecarë!

Së fundmi, Celine Dion, e cila është larguar prej kohësh nga qendra e vëmendjes për shkak të problemeve shëndetësore, ka...

Mix4 ditë më herët

Meghan Markle thuhet se është në panik, një dokumentar i ri do të zbulojë detaje tronditëse nga martesa e saj e parë!

Meghan Markle, sot Dukesha e Sussex prej martesës së saj me Princ Harry, ka një të kaluar pak të njohur...

Mix4 ditë më herët

Keni dhimbje barku, por nuk jeni me perioda? +10 shkaqet pse mund të ndodhë

FOTO: ARIS LEOVEN | CANVA Keni dhimbje të forta barku, por nuk jeni me menstruacione? Kjo është një ndjesi e...

Mix4 ditë më herët

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

FOTO: GETTY IMAGES Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet...

Mix4 ditë më herët

Ju prezantojmë me 8 ushqimet më të mira për shëndetin e trurit

FOTO: MARYNA IAROSHENKO / GETTY IMAGES E dini që 20% e kalorive që merrni nga ushqimet përdoren nga truri ynë?...

Facebook