Lidhu me ne

Kioske

A ka një axhendë për zhdukjen e PD-së dhe zëvendësimin e opozitës me Thurje, Qorr, Lapaj etj

Koment nga Podiumi.com

Risitë brenda ekipit të Partisë Demokratike, do të jenë 2 nënkryetare  femra, Rrushaj bëhet kryetar i grupit Parlamentar. Gjekmarkaj zgjidhet  kryetar komisioni. Paloka zë vendin e Nishanit – Balkanweb.com – News24

Kur shikon se me çfare po përballet opozita, të vjen në mendje edhe kjo pyetje

Sepse në politikë asgjë nuk ndodh rastësisht dhe pa një qëllim

Jemi habitur shumë kur në media filloi të artikulohej ideja se PD-ja e kishte mbaruar misionin e saj

Në fillim e morëm si qëndrim sporadik, por me kalimin e kohës filluam të dyshojmë për një axhendë shumë serioze antiopozitë ( anti PD ) sepse i njëjti qëndrim u përsërit disa herë

Arsyeja se përse axhenda kërkon zhdukjen e PD-së është e thjeshtë, sepse PD-ja është shumë e asociuar me liderin e saj historik

Në pamundësi për të ndarë PD-në nga Berisha, atëherë në lojë luhet karta e dytë, zhdukja e PD-së komplet.

Zhvillimet, këtë axhendë, e dekonspirojnë më së miri.

Gjëra të pakonceptueshme po ndodhin përdite që PD-ja të asimilohet.

Thurja dhe thurjet po presin t’u dhurohet opozita e vendit, me idenë se këta janë e reja dhe se e vjetra e kreu misionin e saj.

Kush qëndron pas kësaj axhende ?

SOROS

MË TEPËR

Mix4 orë më herët

5 rregullat e panegociueshme që Madonna u ka vënë fëmijëve

Madonna ka zbuluar sekretin e suksesit të saj si nënë në rritjen e fëmijëve. Ata kanë lirinë e tyre, por...

Radar4 orë më herët

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret

Denoncimi i Hysenbelliut: Rama më kërkoi të shisja News24, nuk pranova, tani po hakmerret Denoncimi i Hasenbelliut: Rama më kërkoi...

Mix4 orë më herët

Hasbulla provon çizmet e famshme “Super Mario”

Kur maska e njohur e modës, MSCHF, nxorri në shitje një palë çizme të kuqe me detaje stilistike ekstravagante, të frymëzuara...

Mix4 orë më herët

Dieta që na ndihmon të forcojmë kockat

Flitet shpesh për osteoporozën, e cila është një sëmundje tinëzare, përgjegjëse për fraktura të cilat në pleqëri mund të jenë...

Mix5 orë më herët

E dehur, Olta puth në buzë Dean dhe shan Luizin

Mbrëmjen e djeshme, pas përfundimit të spektaklit banorët e BBV kërcyen e u kënaqën nën muzikën e DJ PM dhe...

Mix5 orë më herët

5 përfitimet shëndetësore të Agjërimit

Me ardhjen e muajit të Ramazanit, bota islame po përgatitet për agjërim. Agjërimi, i cili është një adhurim shumë i...

Mix5 orë më herët

Cilat janë 5 arsyet që nuk po humbisni peshë ?!

Humbja e peshës mund të jetë sfiduese. Mund të duket sikur keni provuar çdo dietë apo truk të të ngrënit...

Mix5 orë më herët

Çfarë është Nevruzi, tradita e lashtë 3 mijë vjeçare, dhe cilat janë 7 ushqimet që duhet të konsumoni?

Alaa Al-Marjani/Reuters Nowruz – No-Ruz ose Farsi për “ditën e re” – është një festë e lashtë që kremton ditën...

Mix5 orë më herët

Bill Gates: Inteligjenca Artificiale, përparimi më i madh i njerëzimit në dekada

Në një postim, Bill Gates iu referua inteligjencës artificiale, duke theksuar se ajo është përparimi më i rëndësishëm teknologjik i njerëzimit në dekada,...

Radar5 orë më herët

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto...

Facebook