Lidhu me ne

Radar

Rama përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur, pasojat do jenë të tmerrshme

Cukali: Kryeministri përdor strategji perverse për të goditur,

Kreu i Këshillit Shqiptar të Medias, Koloreto Cukali ka folur për lirinë e medias dhe presionin e pushtetit ndaj saj.

Në një intervistë për “Panorama TV”, Cukali tha se kryeministri Edi Rama përdor strategji perverse për të goditur mediat.

Sipas Cukalit, të gjitha presionet ndaj medias përmes diktimit të përmbajtjes së saj, por edhe presionet në format e tjera, do të sjellin pasoja afatgjata për Shqipërinë.

 “Është e qartë, janë metoda të shpikura edhe më parë. Në botën modern, Trump ishte rasti specifik ku godiste mediat. Është një strategji e njohur. Nëse ti përmend gjithmonë kazan, në kokën tënde fillon tingëllon kjo fjalë. Ti një mesazh e përsërit non-stop. Ky mesazh ngulitet në kokat e njerëzve. Një pjesë e lartë e njerëzve, për fatin e keq janë të keqarsimuar, dhe ky mesazh iu ngulitet shumë keq në kokë. Rama jep një mesazh që publiku nuk duhet të ndjekë mediat, por duhet të më dëgjojnë mua.


Është një strategji perverse, tmerrësisht e dëmshme për Shqipërinë.
Të shohim çfarë do ndodhë pas Ramës. Dëmi që do i bëhet Shqipërisë pas Ramës, është e tmerrshme. Është një shoqëri që nuk do e marrë dot veten kurrë. Do shumë vite të pastrohet”, tha ai.

MË TEPËR

Radar4 minuta më herët

Salianji: Kjo opozitë nuk ribëhet dot duke përjashtuar Sali Berishën

Deputeti demokrat Ervin Salianji tha se opozita nuk mund të ribëhet duket përjashtuar Sali Berishën. Duke folur për TPZ, Salianji...

Mix10 minuta më herët

Ekzistenca e Zotit në fjalët e shkëlqyera të një shkrimtari hungarez

Dy fëmijë diskutojnë në barkun e nënës se si mund të jetë jeta pas lindjes, dhe nëse ajo ekziston vërtet, apo është pak a shumë si...

Radar16 minuta më herët

Shteti shqiptar “i zhytur” në borxhe në Arbitrazh, 63% e humbjes i përket Becchettit

Në dy vite detyrimet faktike të shtetit shqiptar për shkak të humbjeve në arbitrazh janë rritur me plus me 66.37...

Mix17 orë më herët

Së shpejti një version i ri i “The Office”

Një version australian i “The Office” është në prodhim, por këtë herë, në vend që të drejtohet nga Michael Scott,...

Mix17 orë më herët

“And Just Like That”, ikonikja Samantha Jones rikthehet në serial

CRAIG BLANKENHORN/WARNER BROS./COURTESY EVERETT COLLECTION Kim Cattrall, e njohur ndryshe si Samantha Jones është rikthyer në sezonin e dytë të...

Radar17 orë më herët

VIDEO/ Shfaqje skandaloze e Ramës në samit, përqafon dhe puth kryeministren Meloni

Kryeministri Edi Rama ka treguar edhe njëherë tjetër në sy të botës se nuk ka lidhje me seriozitetin dhe përgjegjësinë...

Mix17 orë më herët

Amber Heard flet për herë të parë publikisht që nga zhvendosja në Spanjë

Amber Heard duket e lumtur në komentet e saj të para publike që nga shpërngulja e saj në Spanjë. Ajo...

Mix1 ditë më herët

E thonë ekspertët: Burrat nuk duhet të urinojnë në këmbë, ja disa rreziqe shëndetësore

Stili i urinimit mund të jetë një rrezik për shëndetin, sipas ekspertëve. Ndërsa gratë priren të ulen kur përdorin tualetin,...

Mix1 ditë më herët

Emra Musliman për djem dhe kuptimi i tyre

Abdullah (ar) adhurues i ZotitAbdulatif (ar) adhurues i Zotit (ledhatues)Abdulaziz (ar) adhurues i Zotit FuqiploteAbdulbaki (ar) adhurues i Zotit te...

Mix1 ditë më herët

Zbulohet e ardhmja e Zendaya dhe Tom Holland në ‘Spider-Man’

Filmi i katërt i Spider-Man do të jetë një hit. Çifti Tom Holland dhe Zendaya do të jenë sërish pjesë...

Facebook