Lidhu me ne

Kritike

Aktorja e Teatrit të Kukullave kritika prindërve: Mos i lini fëmijëve celularët në dorë dhe vetë rrini rehat

Aktorja e Teatrit të Kukullave kritika prindërve: Mos i lini

Gjatë rrëfimit në emisionin “Pas Mesnate” në ABC News, aktorja e njohur Florinda Mazreku, e cila ka qendruar gjithmonë pas kukullave, ka deklaruar se sot kanë ardhur kohë të vështira për fëmijët.

Ajo ka bërë edhe disa kritika për prindërit, të cilët i lënë fëmijëve celularin gjatë gjithë kohës, madje edhe kur ushqehen.

Mazreku ka zbuluar se debaton herë pas here me të bijën lidhur me këtë çështje, pasi e shqetëson shumë.

Sot ka ardhur kohë e vështirë, sepse unë e vë re dhe te nipat e mi, te ky i vogli, se te ata të rriturit po  e po. Ata gjatë gjithë kohës merren me celularë dhe nuk e di se çfarë shohin. Unë jam herë pas here shumë e shqetësuar. Madje, me vajzën Xhenin kam shumë debate dhe i them: ‘O Xheni çfarë shohin këta?’, sepse vetëm ulërima. Kurse Teatri i Kukullave ishte vertetë argëtim dhe ishte që të merrni kalamanjtë një mesazh të mrekullueshëm.

Kam kritika për prindërit se rrinë shumë rehat për vete, ulen aty nëpër lokale, apo në plazh kudo që janë dhe i japin celularin. Ose kur hanë ushqimin që unë nuk e konceptoj dot të ushqehesh me celularë përpara, se e hanë pa vetdijë ushqimin”, u shpreh aktorja.

MË TEPËR

Kioske2 ditë më herët

“Luftën po e kërkon Europa, jo Rusia” – Viktor Orbán

Atmosfera e krijuar në Europë, sipas kryeministrit hungarez, i ngjan asaj të para Luftës së Parë dhe të Dytë Botërore....

Mix2 ditë më herët

Honor Magic V Flip: smartphone i ri i palosshëm me bateri 4,500 mAh

Disa imazhe të smartfonit të ri të palosshëm Honor kanë rrjedhur në internet, si dhe disa detaje mbresëlënëse rreth baterisë...

Mix2 ditë më herët

Apple dhe Samsung monopolizojnë renditjen e smartfonëve më të shitur. Zbuloni top 10-shen

Sipas të dhënave të fundit nga Counterpoint Research, Apple dhe Samsung mbajtën një kontroll të fortë në tregun global të...

Mix2 ditë më herët

Njihuni me simptomat e kancerit të mushkërive!

Kanceri i mushkërive është një nga sëmundjet më serioze dhe të rrezikshme që prekin njerëzit në mbarë botën. Njohja dhe...

Aktualitet2 ditë më herët

Dashamir Shehi ndahet nga Berisha e Basha: S’e kanë vrarë mendjen fare për hallet e qytetarëve!

I zhgënjyer nga aleatët tradicionalë të opozitës kreu i LZHK Dashamir Shehi, është bashkuar me Ekrem Spahinë, kryetarin e Partisë...

Kryesore2 ditë më herët

Ku e sheh veten pas 20 vitesh? Rama: Katunar pa pretendime dhe i padukshëm

Kryeministri Edi Rama, në podkastin e tij “Flasim” ku kishte të ftuar këngëtarin Alban Skënderaj, ka treguar pas 2 dekadash...

Mix2 ditë më herët

Lady Gaga zbulon nëse do të ketë një vazhdim të “Telephone”

Lady Gaga dhe Beyoncé mund të mos kenë publikuar një vazhdim të “Telephone” në Cowboy Carter, por një bashkëpunim tjetër...

Mix2 ditë më herët

Oriola Marashi publikon foto nga palestra, “çmend” rrjetin me linjat trupore

Oriola Marashi vazhdon të jetë njëra ndër modelet më të komentuara shqiptare. Pozat e saj provokative nuk mungojnë thuajse për...

Kioske3 ditë më herët

Portret në Le Figaro Magazine/ Enigma e Mira Muratit

” Gruaja në hije që ndriçon inteligjencën artificiale”, kështu e ka titulluar shkrimin për Mira Muratin që Lapsi. Al po...

Mix3 ditë më herët

5 zakone që të bëjnë nervoz pa e kuptuar

Hulumtimet tregojnë se truri ynë është i fokusuar në gjërat negative. Ironikisht, disa nga mekanizmat e përballimit që përdorim për...

Facebook