Lidhu me ne

Mix

Çfarë nuk pëlqejnë burrat

romantic couple bedroom stock photos - OFFSET

Bright Side na tregon një listë të gjatë se çfarë ju tërheq vëmendjen meshkujve tek vajzat.

Të brendshmet 
“Më gjeni një mashkull që nuk i pëlqen të brendshmet e bukura”. Të gjithë meshkujt i vënë re ato kështu që, vajza është koha për të investuar për disa të reja.

Duhanpirja
80% e meshkujve nuk i pëlqejnë vajzat duhanpirëse. Disa të tjerë mendojnë se është diçka normale dhe është e drejtë e gruas të bëjë çfarë të dojë. Mirëpo, në syrin e një mashkulli një vajzë që konsumon duhan nuk duket aspak bukur. Vajza është koha për të lënë duhanin.

Grimi
Meshkujt bien dakord në një pikë: grimi. Shumica e tyre nuk e pëlqejnë grimin e rënduar. Një grim natyral me ngjyra sa më të buta është ideali, sipas meshkujve.

Qerpikët
Disa meshkujt mendojnë se qerpikët falso i bëjnë vajzat të duken bukur dhe shumë tërheqëse. Mirëpo, ka edhe nga ata djemë që mendojnë se është e ekzagjeruar vendosja e qerpikëve.

Vetullat
Shumica e meshkujve nuk i pëlqejnë vetullat e lyera. Gjithsesi, ata i kushtojnë rëndësi këtij detaji në fytyrën e vajzës. Disa meshkuj i pëlqejnë vetullat e kuruara, kur ato janë lyer në perfeksion.

Thonj të pastër
Meshkujt nuk i kushtojnë rëndësi ngjyrës së thonjëve të një vajze. Për ata është e rëndësishme që të jenë të pastër, kaq. Mirëpo, ata meshkuj që i vënë re këto detaje, nuk i pëlqejnë thonjtë me shumë ngjyra. Sa më thjeshtë, aq më bukur.

Parfumi
Aroma e një vajze është diçka që meshkujt e mbajnë mend dhe nuk e harrojnë. Gjithsesi, meshkujt tregojnë se parfumi i një vajze nuk duhet të jetë shumë i rëndë. Ata nuk pëlqejnë vajzat që lahen në parfum.

MË TEPËR

Radar1 orë më herët

Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion

Berisha: Rusmali është kriminel elektoral, ka urrejtje sepse është shkarkuar për korrupsion Kryetari demokrat, Sali Berisha, vazhdoi akuzat ndaj Ilir...

Mix1 orë më herët

Harrison Ford: Mund të kisha qenë prind më i mirë

Në moshën 80-vjeçare, ikona e Hollivudit, Harrison Ford, reflekton mbi mundësinë e tij për të qenë një prind më i...

Mix9 orë më herët

Si të kuptojmë nëse mishi që blejmë është i freskët…

Mishi i freskët në dyqane mund të jetë i vështirë për t’u identifikuar, veçanërisht nëse është i bluar. Megjithatë, ju...

Mix9 orë më herët

Sa është euro sot, po dollari ?!

Këmbimi valutor/ Me sa shiten dhe blihen dollari dhe euro. Çfarë ndodh me monedhat e tjera Kursi zyrtar i këmbimit...

Mix9 orë më herët

Bryan Cranston: Do largohem nga aktrimi

Bryan Cranston tashmë mund të imagjinojë se si do të duket jeta në vitin 2026, duke i thënë GQ se ai dhe...

Radar9 orë më herët

Tashmë i Papërshtatshëm për të ndërmjetësuar diçka mes Serbisë dhe Kosovës

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka deklaruar sot në një intervistë për “France24” se një ndër arsyet pse ka aktualisht...

Radar9 orë më herët

Lëreni të zvarritet këtë!

Në PD-në e vogël me vulë kanë ndodhur ca sherre. Ka hyrë Lulzim Basha me ca të hurit e të...

Mix9 orë më herët

Origjina e masturbimit

Biologët evolucionarë kanë gjurmuar origjinën e masturbimit tek paraardhësit e njeriut dhjetëra miliona vjet më parë. Gjetjet dolën nga ajo...

Kryesore9 orë më herët

Plani i Bashës për zgjedhjet 2025: Do që të bëhet deputet dhe të hyjë në qeveri me Ramën

Fotomontazh: Sejamini-Basha Analisti Neritan Sejamini deklaroi në emisionin “Të Paekspozuarit” se plani i Bashës që ka nisur me rizgjedhjen në...

Mix9 orë më herët

Jennifer Aniston zbulon komplimentin që urren të dëgjojë: Nuk e duroj dot

Jennifer Aniston ka marrë komplimente të panumërta gjatë gjithë karrierës së saj, por së fundmi ka shprehur “neveri” për diçka...

Facebook