Lidhu me ne

Mix

Seks për herë të parë: Çfarë duhet të dini?

7 tips for women who are trying sex for the first time

Para  së gjithash, mos harroni që duhet ta bëni me dëshirë të plotë dhe të ndiheni të sigurta. Për aq kohë sa është kështu, jeni në rregull. Kjo s’do të thotë se s’mund të jeni nervozë apo të pushtoheni nga emocionet. Është tërësisht normale, por këshillat më poshtë do t’jua bëjnë herën e parë të seksit shumë ndryshe nga ç’kishit dëgjuar nga legjendat urbane.

Pyesni dhe hiqni çdo kompleks nga vetja!

Mund t’i bësh çdo pyetje që të vjen ndërmend dhe mos u mendo 2 herë.

 Duhet ta dish që seksi nuk dhemb kurrë.

Shumë vajza besojnë se hera e parë e seksit ka dhimbje. Jo! mund të jetë paksa proces i sikletshëm, por kurrsesi i dhimbshëm.

Mund të keni ose jo gjakderdhje.

Miti se prej vaginës duhet patjetër të dal gjakë pas herës së parë së seksit është tërësisht i pavërtetë. Po, ka vajza që kanë hemoragji pas herës së parë, por më shumë se 50% e tyre nuk përballen me diçka të tillë.

As mos t’ju shkojë ndër mend të krahasoni eksperiencën tuaj me dikë tjetër.

Nuk do të fitoni asgjë nga ky rrëfim, përveçse do t’ju lindin dilema.

S’keni pse t’i thoni askujt për herën tuaj të parë.

Kjo është një çështje shumë intime. Asnjë partner i ri nuk meriton një bilanc në jetën tënde seksuale, kështu që bëni ç’të ndjeni.

Mos harroni paralojën!

Seksi i vërtetë është ai!

MË TEPËR

Kryesore17 orë më herët

Fjalia e Xhaçkës që shkallmoi çdo propagandë të PS!

Shkruar nga Irena BeqirajXhaçka dhe Rama Nuk di sa duar do të duhet të puthin e sa tallava do të...

Mix17 orë më herët

Cila nga shenjat e horoskopit tradhton më shumë?!

A është Dashi tradhtar? 34% e njerëzve të kësaj shenje tradhtojnë. A është Demi tradhtar? Shenja më sensuale, por që...

Radar18 orë më herët

Shenja e parë se tagri i PS-së qëndron mbi Kushtetutën

Ish-ministrja Olta Xhaçka ka dalë Top-Channel që të bilbilojë për demokracinë dhe rendin kushtetues. Sipas saj parlamenti dëshmoi se mban...

Mix18 orë më herët

Zbuloni 6 arsyet që ju bëjnë të ndiheni të lodhur

Është normale të ndihesh i/e lodhur pas një nate me gjumë të trazuar, pasi jeni çuar herët në mëngjes ose...

Mix18 orë më herët

Mit apo e vërtetë: A sëmuresh nga gluteni?

Picat, ëmbëlsirat, buka, makaronat, të gjitha përmbajnë zakonisht grurë, elb ose thekër. Kështu që kanë edhe gluten. Pjesës më të...

Mix18 orë më herët

Bora Zemani dhe shtatzënia “fake” për klikime

Me duart mbi bark, Bora Zemani ngjalli dyshime ne promon e puntatës së radhës së emisionit të saj, “Cherry On...

Mix18 orë më herët

Alketa Vejsiu goditet me kanaçe ndërsa ishte live në skenën e “X Factor”

Moderatorja Alketa Vejsiu është përballur me një incident mbrëmjen e djeshme gjatë konkursit të muzikës “X Factor Albania”. Drejt saj...

Aktualitet4 ditë më herët

WOOOW / Tedi Blushi: Ai është Ilir Meta, o super budallenj

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë së Lirisë, Tedi Blushi i doli në mbrojtje Ilir Metës dhe deklaroi se kryeministri Edi...

Sport4 ditë më herët

Jurgen Uldedaj, boksi dhe jeta jashtë ringut!

Nga Nada Biraçi Fotografia: Andis Rado Veshjet: Reiman Sapo ka siguruar fitoren e 16-të në karrierën e tij, ku në...

Mix4 ditë më herët

Mos nxitoni tek ilaçet, provoni këto teknika për dhimbjet e stomakut

Dhimbjet e stomakut shpesh mund të trajtohen me ilaçe shtëpiake dhe natyrale, si dhe me ndryshime të stilit të jetesës....

Facebook