Lidhu me ne

Kioske

Rama duhet të hapë zarfin e 3-të !

Rama: Nuk financojmë studentët e mjekësisë të ikin

Nga Podiumi.com

Në një kompani të madhe po ndërrohej drejtori.

Ky i fundit e thërret drejtorin e ri në zyrë dhe si këshillë për të i la në sirtar 3 zarfa, dhe i thotë që sa herë të kishte nevojë ose të ndihej në vështirësi të hapte zarfat sipas numrave me radhë.

Sa mori detyrën drejtori i ri e ndjeu veten në vështirësi, por iu kujtuan zarfat dhe pa humbur kohë hapi zarfin me nr 1.

Këshilla e parë ishte, fajëso sa të mundesh, për çdo gjë që nuk shkon mirë ish-drejtorin.

Dhe ashtu bëri.

Pasi u konsumua mirë e mirë këshilla e zarfit të parë ai hapi të dytin.

Në zarfin e dytë porosia ishte, fajëso bashkëpunëtorët, dhe kështu bëri derisa erdhi koha e zarfit të 3-të.

Me kureshtje të madhe hapi edhe zarfin e 3-të por c’të lexonte, kësaj here këshilla ishte, nëse je duke lexuar zarfin e 3-të të ka ardhur koha që edhe ti të shkruash 3 zarfa për drejtorin e ri

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar8 orë më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix8 orë më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix8 orë më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix8 orë më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix8 orë më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix8 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix8 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar9 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike9 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook