Lidhu me ne

Mix

Miqtë e Bianca Censori të shqetësuar për stilisten: Kanye West po e përdor, ajo është një vajzë serioze

Miqtë e Bianca Censori të shqetësuar për stilisten: Kanye

Bianca Censori është bërë temë diskutimi dhe jo për arritjet e saj si dizajnere, as për Masterin e saj në Arkitekturë, në Universitetin e Melburnit. Bashkëshortja e Kanye West nuk është një nga fytyrat më të dashura të showbiz-it të huaj, pasi prania e saj në publik shpesh është komentuar si “vulgare” dhe “e pahijshme”.

Ajo që komentohet, megjithatë, më së shumti janë paraqitjet thuajse të zhveshura të 27-vjeçares Censori. Ajo ka ecur me reperin “në mënyrë provokuese dhe të turpshme”, siç pretendojnë shumica e italianëve në rrjetet sociale.

Por a ishte gjithmonë kështu?

Ndryshimet në pamjen e saj kanë çuditur mediat ndërkombëtare dhe shumë po pyesin nëse është iniciativë e saj apo është ndikuar nga bashkëshorti i saj i famshëm. Mbizotëron mendimi se Bianca Censori po përpiqet t’i ngjajë ish-bashkëshortes së West, Kim Kardashian, me operacione plastike dhe një stil provokues.

Një gazetare nga DailyMail flet edhe për “manipulimin e saj nga Kanye West, i cili nuk heziton ta shndërrojë atë në kukullën e tij për hir të reklamimit të kompanisë dhe emrit të tij”.

Çështja se çfarë ka ndodhur me Censorin shtrohet më shumë për dikë që e njeh të kaluarën e saj.

Ndryshime të ndjeshme nuk shfaq vetëm pamja e saj, pasi fytyra e saj tashmë është krejtësisht ndryshe nga e kaluara.

Për më tepër, stilistja australiane e prezantoi veten në botën e biznesit si një person i arsimuar dhe i vetëdijshëm, me inteligjencë të veçantë dhe lëvizje të jashtëzakonshme biznesi për moshën e saj, e cila në asnjë mënyrë (për ata që e njihnin nga e kaluara) nuk do ia lejonte vetes të përdoret në këtë mënyrë.

Çdo hap i saj në rrugët e Firences provokonte.

E veshur me rroba që i lënë pak vend imagjinatës, nuk mund të mos pyesim veten nëse Bianca Censori është një e dashur për Kanye apo e ‘burgosur’ në lidhje.

Ditë pas dite, bashkëshortja e Kanye West zgjedh veshje që prekin gjithnjë e më shumë kufijtë e fetish-it, duke i zbuluar jo vetëm thithkat, por edhe çdo pjesë të trupit. Në një vend me shumicë katolike si Italia, një shfaqje e tillë mund të shkaktojë vetëm zemërim.

Të gjithë ata që e njohin nga afër stilisten, mendojnë se ajo është manipuluar nga reperi dhe ky i fundit i ka bërë ‘lavazh truri’.

MË TEPËR

Mix22 orë më herët

Sekretet e një martese të lumtur

Ka nga ato çifte, që pas 10-15 vitesh martesë ia kanë dalë të qëndrojnë bashkë, të lumtur e të kënaqur. Po cili është çelësi për...

Mix22 orë më herët

Shenjat paralajmëruese të një marrëdhënie toksike

Shoqëria na ka mësuar të varemi emocionalisht nga partnerët tanë, kur, në fakt, një marrëdhënie e qëndrueshme duhet të përfshijë...

Mix22 orë më herët

5 sinjale që tregojnë një marrëdhënie toksike

Për fat të keq, ka njerëz që janë shumë kritik, negativë nga natyra, që do të thotë se ata nuk...

Mix22 orë më herët

Pse disa njerëz bien në dashuri menjëherë…

Është e lehtë të pëlqesh dikë, kur “ka kimi” se krijohet një magji e caktuar që shkakton tërheqjen. Le të...

Mix22 orë më herët

Sa ndikon stresi i nënës në shëndetin e fëmijës?

Një projekt i ri i krijuar nga “Lifecycle” ka pasur si qëllim pikërisht zbulimin e lidhjes së mundshme që mund...

Mix22 orë më herët

Si të shpëtoni nga mendimet negative?!

Jo rrallëherë ndodh që pronarët e bizneseve, të punojnë më shumë se sa duhet. Duke punuar dhe mbi 80 orë...

Mix22 orë më herët

15 thënie frymëzuese të Kobe Bryant, nga karriera e tij legjendare

Për të kujtuar Kobe Bryant, ju sjellim në vëmendje jetën dhe trashëgiminë e tij përmes thënieve të tij motivuese. Kobe...

Mix22 orë më herët

Sipas ekspertëve të shëndetit mendor, bëni këto 4 gjëra çdo ditë për të qenë më të lumtur dhe elastik mendërisht

“Njerëzit duhet të kuptojnë se të qenit “elastik mendërisht” do të thotë që po përjetoni diçka në një nivel të...

Sport22 orë më herët

10 muzetë më të mirë të futbollit në Europë

Më 14 qershor nisi në Gjermani, Kampionati Europian i Futbollit, Euro 2024. Është e vështirë të mos përfshihesh nga emocionet...

Mix22 orë më herët

Barcelona ndalon turistët e huaj të marrin apartamente me qira deri në vitin 2028

Barcelona, ​​një destinacion kryesor spanjoll për pushime, njoftoi se do të ndalojë marrjen me qira të apartamenteve për turistët deri...

Facebook