Lidhu me ne

Mix

Miqtë e Bianca Censori të shqetësuar për stilisten: Kanye West po e përdor, ajo është një vajzë serioze

Miqtë e Bianca Censori të shqetësuar për stilisten: Kanye

Bianca Censori është bërë temë diskutimi dhe jo për arritjet e saj si dizajnere, as për Masterin e saj në Arkitekturë, në Universitetin e Melburnit. Bashkëshortja e Kanye West nuk është një nga fytyrat më të dashura të showbiz-it të huaj, pasi prania e saj në publik shpesh është komentuar si “vulgare” dhe “e pahijshme”.

Ajo që komentohet, megjithatë, më së shumti janë paraqitjet thuajse të zhveshura të 27-vjeçares Censori. Ajo ka ecur me reperin “në mënyrë provokuese dhe të turpshme”, siç pretendojnë shumica e italianëve në rrjetet sociale.

Por a ishte gjithmonë kështu?

Ndryshimet në pamjen e saj kanë çuditur mediat ndërkombëtare dhe shumë po pyesin nëse është iniciativë e saj apo është ndikuar nga bashkëshorti i saj i famshëm. Mbizotëron mendimi se Bianca Censori po përpiqet t’i ngjajë ish-bashkëshortes së West, Kim Kardashian, me operacione plastike dhe një stil provokues.

Një gazetare nga DailyMail flet edhe për “manipulimin e saj nga Kanye West, i cili nuk heziton ta shndërrojë atë në kukullën e tij për hir të reklamimit të kompanisë dhe emrit të tij”.

Çështja se çfarë ka ndodhur me Censorin shtrohet më shumë për dikë që e njeh të kaluarën e saj.

Ndryshime të ndjeshme nuk shfaq vetëm pamja e saj, pasi fytyra e saj tashmë është krejtësisht ndryshe nga e kaluara.

Për më tepër, stilistja australiane e prezantoi veten në botën e biznesit si një person i arsimuar dhe i vetëdijshëm, me inteligjencë të veçantë dhe lëvizje të jashtëzakonshme biznesi për moshën e saj, e cila në asnjë mënyrë (për ata që e njihnin nga e kaluara) nuk do ia lejonte vetes të përdoret në këtë mënyrë.

Çdo hap i saj në rrugët e Firences provokonte.

E veshur me rroba që i lënë pak vend imagjinatës, nuk mund të mos pyesim veten nëse Bianca Censori është një e dashur për Kanye apo e ‘burgosur’ në lidhje.

Ditë pas dite, bashkëshortja e Kanye West zgjedh veshje që prekin gjithnjë e më shumë kufijtë e fetish-it, duke i zbuluar jo vetëm thithkat, por edhe çdo pjesë të trupit. Në një vend me shumicë katolike si Italia, një shfaqje e tillë mund të shkaktojë vetëm zemërim.

Të gjithë ata që e njohin nga afër stilisten, mendojnë se ajo është manipuluar nga reperi dhe ky i fundit i ka bërë ‘lavazh truri’.

MË TEPËR

Radar8 orë më herët

Basha takim me bizneset: Ekonomia e kapur nga interesat e një grupi! Duhet Reformë Zgjedhore

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, është ndalur, paraditen e sotme, në njësinë administrative numër 8 në Tiranë, në lagjen...

Radar9 orë më herët

Kina merr përsipër rindërtimin e Sirisë

Shtrëngimi i duarve mes Xi Jinping dhe Bashar al-Assad tregon shumë më tepër se fundi i izolimit të Sirisë që...

Mix9 orë më herët

Cilat janë përfitimet shëndetësore të spinaqit?

Nga të gjitha perimet jeshile me gjethe, spinaqi është një nga ato më të njohura dhe më të konsumuara. Mund...

Mix9 orë më herët

3 arsye të vërteta pse gratë tradhtojnë

Kultura mashkullore na ka mësuar se tradhtia është mashkullore. Në fakt, kjo është një gënjeshtër e madhe. Para së gjithash,...

Mix9 orë më herët

Diferenca ideale e moshës në çift sipas prezantueses së njohur amerikane Emma Willis!

Prezantuesja e njohur amerikane, Emma Willis, mendon se mund ta ketë zbuluar sekretin për t’u dukur gjithnjë e re, edhe...

Mix9 orë më herët

3 këshilla për të jetuar të lumtur

Lumturia është një gjendje e natyrshme e trurit dhe prodhohet nëse veprojmë në mënyrën e duhur. Ja disa këshilla praktike...

Mix9 orë më herët

Miley Cyrus bëhet brune për herë të parë pas 10 vitesh

Miley Cyrus është kthyer në rrënjët e saj. Ish-ylli i “Hannah Montana”, e cila u bë e famshme me look-un...

Mix9 orë më herët

7 gjëra të thjeshta që mund t’ju bëjnë më të lumtur

Lumturia është diçka për të cilën mendojmë shumë. Ka qenë një gur themeli i kulturës sonë që nga fillimi. Megjithëse...

Radar10 orë më herët

Qëllimi i Berishës, të fitojë betejën ndaj Bashës jo ndaj Ramës!

Analisti Ergys Mërtiri tha se Berisha në zgjedhjet e pjesshme lokale në Kukës nuk kishte si qëllim të mundte Edi...

Kritike10 orë më herët

Arlind Qori: Opozita ka marrë fund, Rama po të dojë mund të fitojë dhe zgjedhjet brenda PD-së

Kreu i “Lëvizja Bashkë”, Arlind Qori duke komentuar fitoren e Partisë Socialiste në Bashkinë Kukës thotë se me këtë rezultat,...

Facebook