Lidhu me ne

Gatime

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

Moti i nxehtë tashmë ka ardhur dhe asgjë s’mund ta shuajë etjen më mirë se kokteji i duhur. Nëse këtë fundjavë po e kaloni në plazh, provoni një nga pijet verore të mëposhtme. Nëse po qëndroni në shtëpi, provoni të gjeni recetat për ndonjërën prej tyre. Improvizoniii!

*Emrat janë vendosur në anglisht për t’i porositur/kërkuar në internet më lehtë.

1. Grapefruit Negroni

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

2. Watermelon Cooler

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

3. Passion Fruit Martini

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

4. White Peach Julep

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

5. Very Pink Raspberry Cosmopolitan

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

6. Blackberry Gin & Tonic

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

7. Blood Orange Old Fashioned

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

8. Kiwi Collins

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

9. Pineapple Coconut Champagne Cocktails

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

10. Strawberry Pom Mojito

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

11. Lightened-Up Piña Colada

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

12. Strawberry Basil Sorbet Bellini

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

13. Spiked Blackberry Vanilla Lemonade

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

14. Chipotle Grapefruit Margaritas

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

15. Summer Fruit Sangria

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

16. Meyer Lemon Rosemary Gin Fizz

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

17. Frost Bite

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

18. Bloodhound Cocktail

18 kokteje perfekte për ditët e nxehta të verës!

Burimi: Cosmopolitan

Vazhdo leximin

Me teper

Aktualitet9 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport13 minuta më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil3 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar4 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar4 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime4 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike4 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport4 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar4 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Kryesore5 orë më herët

Kë po paguajmë 100 milionë euro? – Nga Klodian Tomorri

Nga Klodian Tomorri – Njerëzit dëgjojnë që sektori publik është zgjeruar me 20 mijë vetë vitet e fundit dhe ndoshta...

Facebook