Lidhu me ne

Kioske

50 milionë mesazhe për të “vrarë” Lulzim Bashën! Por…

Artur Zheji: Goditja e Marshallit, “një PS e Re, do lindë gërmadhash!…” –  Gazeta Koha Jone

Nga Artur Zheji

“Birn”, bën shpesh zbulime dhe investigime të pazakonta, të cilat herë janë në favor dhe herë janë kundra, njerës apo tjetrës palë politike. Kësaj rradhe, gazetari Besar Likmeta, ka goditur fort dhe në lule të ballit, me investigimin e tij bombastik dhe me mjaft prova të pakundërshtueshme në dorë. Sipas këtij investigimi, shumë muaj përpara Fushatës Zgjedhore, socialistët kishin filluar kundër Bashës, një Fushatë tjetër dhe të pashpalllur zgjedhore, të egër dhe të kushtueshme sa s’ka!

Shënjestra ishte personaliteti i Bashës dhe krijimi i një pikture të rreme, duke u përpjekur të tjetërsojnë perceptimin e opinionit publik dhe të opinionit politik, për atë që përfaqson në të vërtetë Lideri i Opozitës.

Partia Socialiste pra, dhe strategjistët e vet politikë të huaj, janë angazhuar intesivisht prej Shtatorit 2020, për të sulmuar dhe për ta zvogluar figurën publike dhe politike të kryetarit të Partisë Demokratike.

Por që kjo Maxhorancë e “Rëndë”, plot pordhë dhe vetëmburrje të fryra kacek, të kish nevojë për 50 milion mesazhe denigruese për të zvogëluar Lulzim Bashën në sytë e shqiptarëve, kjo ishte se çfarë ishte!

Qindra mijëra euro të dukshme dhe kushedi se sa miliona të padukshme janë angazhuar në këtë “Operacion” luftarak të mirëfilltë për të bombarduar imazhin e Lulzim Bashës në sytë, veshët dhe mendjen e mjegulluar të shqiptarëve, na hap sytë Birn!

Dhe mund të thuhet se kjo Fushatë e mirëshënjestruar, është përhapur jo vetëm nëpërmjet mediave anonime dhe rrjeteve sociale, por edhe në një pjesë të madhe të mediave kombëtare, të sponsorizuara fort kundër Lulzim Bashës dhe personalitetit të tij.

Tani Fushata Politike ka mbaruar. Pushteti politik mbeti forcërisht apo djallëzisht në të njejtat duar të mbipushtetshme.

Porse, mendoj se Pushtetin Moral, investigimi i Birn, ja riktheu fort dhe qartë liderit demokrat Basha.

Sepse dilet në një përfundim të thjeshtë:

Strategjistët e huaj e të super mirëpaguar të Partisë Socialiste, paskan identifikuar te Lulzim Basha, “kockën” e fortë të Zgjedhjeve të 25 Prillit 2021 dhe në të vërtetë, përtej Tymnajave e sulmeve publike pa bereqet dhe plot provokacion, që shpërndante Rama, kundër Berishës dhe Metës, burime anonime vreri dhe helmi politik, lëshonin në eterin shqiptar 50 milion mesazhe denigruese kundër Bashës. Që do të thotë rreth 31,5 mesazhe për cilindo nga 1,6 milion votuesit e Republikës së Shqipërisë.

Porse përsëri, demokratët dhe më gjerë, qëndruan besnikërisht në krah të kryetarit të tyre duke kapitalizuar një numër rekord votash, në ato kushte krejtë të pabarabarta…

Dhe me sa duket “strategët” e super paguar të Partisë Socialiste, vazhdojnë edhe tani, në zgjedhjet brenda Partisë Demokratike, të shënjestrojnë edhe njëherë Lulzim Bashën, si njeriun më të rrezikshëm të Opozitës!

Dhe kuptohet, do vijojnë ta godasin, por me sa duket deri tash, ashtu si edhe në 25 Prill, e kanë vështirë ta ndajnë atë nga mbështetja e shumicës së demokratëve…

360grade.al

Me teper

Kritike48 minuta më herët

Shkodranët ‘çmenden’ pas Antonelës së ‘Përputhen’/ Ironizon Taulant Muka: Ky është niveli arsimor që kemi

Emisioni i dashurisë “Përputhen” ka nisur turin e audicioneve në çdo qytet dhe gjatë ndalesave të tyre është vënë re...

Aktualitet59 minuta më herët

“E kanë helmuar qëllimisht…” – Denoncimi i fortë për pemën shekullore në qëndër të Tiranës

Aktori Florian Binaj ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale, ku hedh dyshime se rrapi shumëshekullor që ndodhet...

Sport1 orë më herët

Gjesti i Cristiano Ronaldos i kushtoi Coca-Colas katër miliardë dollarë humbje

Gjesti i yllit të Portugalisë Cristiano Ronaldos, i cili largoi nga tavolina dy shishe dhe në vendin e tyre vuri...

Stil4 orë më herët

Doni të humbni peshë pa dietë? Këtu keni disa këshilla që duhet të ndiqni

Shpesh e gjejmë veten përballë dëshirës për të humbur disa kile pa dashur të bëjmë një dietë. Duke qenë se...

Radar5 orë më herët

Mëngjesi Ideal për Kocka të Forta – Si të Merrni Sasitë e Duhura të Kalciumit

nga AgroWeb Pra, çdo mëngjes zgjidhni patjetër nga një gotë qumësht apo lëng portokalli, shoqëruar me ushqime të tjera bulmeti...

Radar5 orë më herët

Dhimbjet E Kokës – Cilat Janë Arsyet Shëndetësore që i Shkaktojnë

nga AgroWeb Plakja e Trurit. Foto: Flickr Dhimbjet e kokës janë shumë dimensionale dhe tepër të komplikuara. Secila prej dhimbjeve...

Gatime5 orë më herët

Frutat Dhe Perimet Më Të Pasura Me Hekur

nga AgroWeb Spinaqi mbetet një zgjidhje e pazëvendësueshme për shtimin e niveleve të hekurit në organizëm. Foto: Flickr Lexoni për...

Kritike5 orë më herët

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! – Nga Silvana Begaj

Kur Shqipëria përzë bijtë e saj! Silvana Begaj “Qëllimi arsimit është të zëvendësojë një mendje bosh, me një të hapur.”...

Sport5 orë më herët

Ronaldo në histori, i vetmi futbollist që luan në pesë Europianë

Cristiano Ronaldo në sfidën ndaj Hungarisë u bë lojtari i parë që ka luajtur në pesë kampionate europiane. Sulmuesi i...

Radar5 orë më herët

Arsyet pse keni dhëmbë të verdhë edhe pse i lani rregullisht

Kujdesi i dobët dentar si edhe mungesa e higjienës janë disa nga faktorët kryesorë që i bëjnë dhëmbët më të...

Facebook