Lidhu me ne

Stil

Ja cila qënka arsyeja që meshkujt kanë frikë nga lidhjet serioze !

Kjo quhet frikë nga dashuria.Godet meshkujt në të gjitha moshat, sidomos ata më të realizuarit në profilin profesional. Ja disa arsye, sipas intv.al  pse pikërisht meshkujt nuk vendosin dot për të krijuar një lidhje më serioze dhe të kenë më shumë përgjegjshmëri.

1. Nuk duan të humbasin lirinëKjo vjen nga  frika për të qenë më të përgjegjshëm. Të impenjohesh në një lidhje të rëndësishme, do të thotë të jesh korrekt dhe i përgjegjshëm. Kjo ide i frikëson ata.

2. Frika ndaj zhgënjimeveFrika ndaj eksperiencave të së shkuarës i bën ata më shumë dyshues ndaj lidhjes që kanë. Ata duan t’i japin të tjerëve idenë që nuk vuajnë dhe janë të fortë.

3. Nuk duan të tregojnë pjesën e keqe të karakterit të tyreNë dashuri mund ta fshehësh për disa kohë karakterin e vërtet, por jo gjithmonë. Do vijë një moment që ata do shfaqen vetvetja dhe do prishin çdo gjë.

4. Nuk duan të ndryshojnë statusAta kanë frikë më shumë se femrat për ndryshim. Duan të jenë të lirë gjithmonë dhe fakti se do qëndrojnë vetëm me një person, i frikëson.

5. Nuk janë të sigurt për gjendjen e tyre ekonomikeKohët e fundit, meshkujt po largohen ndaj lidhjeve serioze, sepse nuk janë të sigurt nëse mund ta përballojnë jetën në çift nga ana ekonomike. Pasiguria e tyre, sipas intv.al për t’i ofruar asaj më të mirën, bën që mos të vendosin për të krijuar diçka serioze.

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet11 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar11 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar11 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil13 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil13 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime13 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil13 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore14 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook