Lidhu me ne

Kioske

Sulmi i Kryeministrit ndaj SPAK-ut ka vetëm një shpjegim

Nga Neritan Sejamini

Edi Rama fshikullon Arben Krajën e SPAK-ut: Arrestuat zyrtaren për një arkë  pshk, nuk hetoni Berishën për korrupsion dhe vrasje! – News Albania

Sulmi i Kryeministrit ndaj SPAK-ut ka vetëm një shpjegim: presion për të hequr dorë nga një person i rëndësishëm që SPAK-u po bëhet gati të akuzojë zyrtarisht.

Thirrjet për hetimin e Berishës apo Metës apo zëmërimi për trajtimin e Dvoranit janë fasadë për të fshehur mesazhin e vërtetë ndaj SPAK-ut: hiqni dorë nga ai/ajo që po bëheni gati të nxirrni para drejtësisë.

Mund të hamendësohet për idenditetin e personit—nëse është një tjetër nga dosja e incineratorëve, apo “ministri” që ka dalë në përgjimet italiane, apo dikush tjetër—por një gjë është e sigurt: ai apo ajo është njeri shumë i rëndësishëm për Kryeministrin dhe qeverisjen.

Me teper

Kryesore7 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet7 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar7 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar7 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil10 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil10 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime10 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil10 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime10 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook