Lidhu me ne

Gatime

Receta të shëndetshme / Japrak me gjethe të njoma

Dita juaj e ngarkuar me punë ose edhe aktivitete tjera nuk iu lejon që të përgatitni shpesh herë ushqime të shëndetshme për veten dhe familjen tuaj.

Megjithatë, ushqimi i shëndetshëm nuk është vetëm një koncept i mirë, kjo është një mënyrë e jetës që mund të përmirësojë shëndetin tuaj të përgjithshëm, nëse bëhet në mënyrë të vazhdueshme.

Nëse ju keni bërë një kërkim për receta të shëndetshme por edhe të shpejta për darkën tuaj, atëherë mund t’i mësoni disa më poshtë.

Me teper

Stil5 minuta më herët

A ndikon regjimi ushqimor në sistemin imunitar?

Sistemi imunitar luan një rol të rëndësishëm për të ruajtur shëndetin dhe kjo varet kryesisht nga një regjim i mirë...

Stil7 minuta më herët

Pse ndodh hernia e kërthizës tek bebet, si trajtohet

Hernia e kërthizës (ombelikale) është një ënjtje në drejtimin jashtë të kërthizës, apo një pjese të organit në zgavrën e...

Stil10 minuta më herët

Çfarë duhet të hamë? Si ndikon ushqimi në mikrobiotën e zorrëve

Ushqimi që hamë ndikon shumë në strukturën dhe përbërjen e mikrobeve të zorrës sonë. Dëshmia e parë për këtë u...

Gatime21 minuta më herët

Receta të shëndetshme / Japrak me gjethe të njoma

Dita juaj e ngarkuar me punë ose edhe aktivitete tjera nuk iu lejon që të përgatitni shpesh herë ushqime të...

Stil43 minuta më herët

Cilat janë pesë këngët më të preferuara të Eurovision 2022

Konkursi i këngës Eurovision po zhvillohet këtë vit në Itali, ku veçohet pjesëmarrja e Ukrainës e cila është në luftë...

Stil52 minuta më herët

Tensioni i lartë, mos e masni asnjëherë në këto orare. Rezultatet mund të jenë të gabuara

Të gjithë duhet të kujdesemi për shëndetin, pasi është një element thelbësor i jetës sonë. Kur e ndiejmë se diçka...

Stil55 minuta më herët

Ish bashkëshorti në një lidhje me Fifin/ Adrola Dushi uron çiftin publikisht

Adrola Dushi është një nga modelet shqiptare më të dashura për publikun. Së fundi ajo ka qenë e ftaur në...

Stil59 minuta më herët

3 shkaqet kryesore të thatësisë vaginale, një prej problemeve më të vështira në jetën seksuale të një gruaje

Thatësia vaginale është një problem i zakonshëm për të cilën shumë gra e kanë të turpshme që të flasin. Studimet...

Kritike1 orë më herët

Mosnjohja e rezolutës, Nexhmedin Spahiu : Akti më i turpshëm i parlamentit të Shqipërisë

Analisti Nexhmedin Spahiu tha se mosmiratimi i rezolutës për ‘njohjen e gjenocidit të Srebrenicës, Bosnjë-Hercegovinë’ është akti më i turpshëm...

Stil13 orë më herët

Rita Ora publikon këngën e re, himn për një kauzë të rëndësishme

Pas një pauze të gjatë, Rita Ora është rikthyer me një këngë të re. Kësaj here ajo përdori artin dhe...

Facebook