Lidhu me ne

Kioske

Znj. Sula duhet bërë ministre. Pse jo zv.kryeministre. i plotëson të gjitha kërkesat dhe standardet e kësaj qeverie.

Nga Respublica.al

Bëjeni ministre këtë! | ResPublica

Skandali i Ilir Metës spiun i Sigurimit zgjati më pak nga sa pritej. Filip Talo, personi që thuhet se vuri në lëvizje këtë furtunë në gotë, u shpreh se atë nuk e kishte spiunuar ish-presidenti.

Skandali në fakt është te protagonizmi publik i Autoritetit të Dosjes që ka publikuar vendime me të dhëna personale, ndërkohë që për aq sa i takon, Autoritetit do t’i mjaftonte përcjellja shkresore në Kuvendin e Shqipërisë, bashkë me propozimet për amendim ligjor. Është e vështirë të mendosh se Gentiana Sula nuk ka qenë e vetëdijshme për atë që po bënte dhe që e verbuar nga dashuria për drejtësinë dhe pastrimin e shoqërisë shqiptare, rendi të postonte edhe në Facebook një vendim që turbullon politikën.

Aq më tepër kur ajo detyrimin për të informuar e ka ezauruar. Jemi përpara një rasti tipik të shërbimit politik nga një titullar institucioni që e hapi njoftimin e vet për politikanin I.M – pra duke cilësuar që është politikan, me pretendimin se është i pavarur. T’i lëmë shtirjet se demokracia në Shqipëri është asgjë më shumë se një pëvjetor imagjinar e të pranojmë se me këtë që bëri dhe ashtu si e bëri, zonja. Sula duhet bërë ministre. Pse jo zv.kryeministre. i plotëson të gjitha kërkesat dhe standardet e kësaj qeverie.

MË TEPËR

Kioske11 orë më herët

Politika erioniste dhe edviniste, për një Tiranë të fotografueshme si zëvendësuese të Tiranës së jetueshme

Politika erioniste dhe edviniste, për një Tiranë të fotografueshme si zëvendësuese të Tiranës së jetueshme, meqenëse mainstreami konsumist thotë se...

Mix12 orë më herët

Dieta që redukton rrezikun e përsëritjes së gurëve në veshka

Dieta që redukton rrezikun e përsëritjes së gurëve në veshka Kushdo që ka pasur gurë në veshka e di shumë...

Mix12 orë më herët

Princi Charles thotë se nuk ka asnjë lidhje me portretizimin e tij në serialin e Netflix “The Crown”

Protokolli në Mbretërinë e Bashkuar është që politikanët nuk duhet të tregojnë se çfarë u thonë anëtarët mbretërorë, por udhëheqësi...

Kryesore12 orë më herët

“620 shkolla më pak”, Berisha: Filozofia e Ramës mbyll një shkollë e hap një burg

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha zhvilloi një takim me temë: “Edukimi në Rrezik”. Në një bashkëbisedim me mësues e...

Radar12 orë më herët

“Arsimi në rrezik”/ Berisha: Kemi 208 mijë nxënës më pak se 9 vite më parë; Shkollat e Tiranës pa ngrohje

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha ka ngritur alarmin se arsimi në Shqipëri është në rrezik. Duke folur në një...

Kryesore1 ditë më herët

Denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore 1.5 mln metër katrorë për portin e Durrësit

“Rama dhe bashkëvjedhësit e tij duan të fshehin paratë në parajsa fiskale”, denoncimi i Berishës: Si iu dhanë kompanisë offshore...

Mix1 ditë më herët

Disa kuriozitete që mund të mos i keni ditur rreth dashurisë

A e dini se dashuria është vërtet e “verbër”? Dhe se burrat kanë më shumë të ngjarë të thonë “Të...

Mix1 ditë më herët

3 shenjat e Horoskopit që janë dominante në një lidhje dashurie

Gjëja më e rëndësishme në një lidhje të sukseshme është gjetja e partneri që ju përshtatet. Dhe kur flasim për...

Mix1 ditë më herët

Cilat fruta kanë pak sheqer?

Frutat përmbajnë dy lloje sheqeri: fruktozë dhe glukozë. Pra, cilat fruta kanë pak sheqer? Frutat janë një mënyrë e shëndetshme për...

Mix1 ditë më herët

Kur është koha për një njohje të re pas ndarjes?

Cili është momenti më i mirë për një njohje të re pas ndarjes? Ndarjet rrallëherë janë të lehta dhe shpesh...

Facebook