Lidhu me ne

Gatime

10 thëniet më të bukura mbi gatimin nga Julia Child. Nëse kërkon motivim për të gatuar, duhet t’i lexosh

Julia Child ishte një kuzhiniere dhe autore e njohur amerikane për librat e kuzhinës. Në këtë artikull do tëmund të lexoni disa nga thëniet më të bukura të saj mbi gatimin, të cilat padyshim do t’ju shtyjnë t’i kushtoni më tepër kohë kuzhinës.

1. “Isha vetëm 32 vjeçe, kur fillova të gatuaj. Deri atëherë, unë vetëm haja”.

2. “Një festë pa ëmbëlsirë, është thjesht një takim“.

3. “Unë mendoj se çdo grua duhet të ketë një ndezës”.

4. “Njerëzit që e pëlqejnë ushqimin, janë gjithmonë njerëzit më të mirë”.

5. “Është e vështirë të imagjinohet një qytetërim pa qepë“.

6. “Me gjalpë të mjaftueshëm, çdo gjë del e mirë“.

7. “Gjeni diçka, për të cilën të jeni të apasionuar dhe tregohuni vazhdimisht të interesuar për atë gjë”.

8. “Kujtohuni gjithmonë: Nëse jeni vetëm në kuzhinë dhe ju ikën qengji, gjithmonë mund ta merrni atë. Kush ka për ta ditur?”

9. “Më pëlqen të gatuaj me verë. Ndonjëherë e vendos edhe në ushqim…”

10. “Thjesht fol me zë të lartë dhe shpejt, dhe shprehe qëndrimin tënd me bindje të plotë, siç bëjnë francezët, dhe ke për të kaluar një kohë të mrekullueshme!”

MË TEPËR

Radar9 orë më herët

Shikoni sa informacion ka kryeministri

Nga Klodian Tomorri Kush po pastron para tek kullat? -thotë kryeministri. Banka OTP po pastron para që ka blerë disa...

Radar9 orë më herët

Berisha në familjen e prekur nga tërmeti: Në Shijak pallatet nuk shpërndahen sepse priten zgjedhjet

Në një vizitë në familjen Jaku, shtëpia e të cilëve u shemb nga tërmeti i nëntorit të vitit 2019, kryetari...

Radar10 orë më herët

Vula e PD/ Dordolecët që e duan partinë me gjykatë

Një dërgatë deputetësht demokratë, pjesë e atij që Sali Berisha i etiketon me ironi si grupi Alibasha, u paraqitën sot...

Mix18 orë më herët

Nuk është e lehtë të jesh Princeshë: 10 gjërat e zakonshme që Kate Middleton nuk i bën dot

Si gruaja e trashëgimtarit të fronit – Princit Uilliam – Kate Middleton është tani një nga anëtarët më të vjetër...

Radar18 orë më herët

PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË

Nga Aurel PLASARI PSE DUHET REFUZUAR KJO KINSE-GAZETARI E PAGUAR PËR T’JU BOMBARDUAR NATË E DITË Janë pajtuar dy personazhe...

Mix18 orë më herët

6 ushqimet që meshkujt duhet të hanë çdo ditë

Ushqimi është një proces sa i nevojshëm aq edhe i kënaqshëm për çdo njeri.  Me anë të ushqimit përveç shijes...

Radar18 orë më herët

Berisha pret në zyrë kryetarin e ri të FRPD-së, kush është Besart Xhaferri

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha priti në zyrën e tij, kryetarin e sapo zgjedhur të Forumit Rinor, Besart Xhaferri,...

Mix18 orë më herët

14 arsye pse ju ndiheni gjithmonë të lodhur

Mungesa e gjumit nuk është e vetmja gjë që ul energjinë tuaj. Ekzistojnë shumë gjëra të tjera që bëni dhe...

Mix18 orë më herët

Emily Ratajkowski kritikon filmin “Blonde”!

Modelja Emily Ratajkowski ka qenë shumë kritike ndaj filmit ‘Blonde’, me protagoniste Ana de Armas i cili u publikua së...

Mix18 orë më herët

Alain Aspect, John Clauser dhe Anton Zeilinger fitojnë çmimin Nobel për fizikë

Alain Aspect, John F. Clauser dhe Anton Zeilinger kanë fituar çmimin Nobel në fizikë, për arritjet e tyre në mekanikën...

Facebook