Lidhu me ne

Gatime

Si të gatuajmë pastiçe ? Pastiço e shtëpisë – Receta e kuzhinës shqiptare

nga AgroWeb

Pastiço është një nga recetat më të preferuara shqiptare. Foto: WebLibrary

Pastiçoja është një nga gatimet më të pëlqyera të shqiptarëve.

Ajo e gjen vendin në tryezat tona të paktën një herë në javë. E mira e pastiços është se mund të bëni krejt lehtë shumë tava dhe të kënaqni të gjithë familjen apo të ftuarit.

Pastiçoja është një kombinim fantastik i makaronave, djathit dhe kremit beshamel.

Shumë receta të pastiços rekomandojnë përdorimin edhe të mishit të grirë si në rastin e lazanjës.

Por e vërteta është se jo të gjitha amvisat kanë kohë ta gatuajnë atë, ndaj djathi është varianti ideal dhe më i shpejtë për ta pasuruar pastiçon.

Fjala pastiço vjen nga Italishtja që përkthehet rrëmujë apo siç thuhet, mishmash.

Secila prej fazave të përgatitjes së pastiços krijon shumë rrëmujë dhe kaos në kuzhinë, madje dhe përzierja e përbërësve është e tillë.

Por pasi ajo të jetë pjekur e të ketë marrë ngjyrën e artë, çdo kokëçarje harrohet shpejt.

Përbërësit:

1 pako makarona të gjata

5 kokrra vezë

1 litër qumësht

Çerek kg djathë

Çerek kg gjalpë ose vaj ulliri

300 gramë djathë kaçkavall, nëse dëshironi

Për kremin beshamel:

2 lugë gjelle me miell

1 lugë gjelle me gjalpë

Të verdhën e një veze

1 gotë qumësht

Përgatitja:

Ziejmë makaronat në një tenxhere me ujë të valuar me pak kripë.

Makaronat nuk duhet të jenë plotësisht të ziera, sepse gatimi i tyre përfundon gjatë pjekjes në furrë.

Heqim tenxheren nga zjarri. Makaronat i hedhim në një kullesë dhe i shpëlajmë me ujë të ftohtë

Në një enë qelqi të madhe hedhim vezët dhe i rrahim bashkë me qumështin.

Shtojmë pak kripë dhe i përziejmë. Shtojmë djathin e bardhë duke e shkërmoqur dhe i përziejmë të gjithë përbërësit mirë. Më pas shtojmë makaronat pasi kanë kulluar plotësisht.

Lyejmë tepsinë me pak gjalpë dhe hedhim makaronat me djathë, vezë e qumësht dhe e lëmë mënjanë.

Nisim përgatitjen e salcës beshamel. Skuqim miellin në gjalpë deri sa të marrë një ngjyrë të artë.

Largojmë tiganin nga zjarri dhe hedhim mbi miellin qumësht deri sa masa të bëhet e njëtrajtshme. Shtojmë të verdhën e vezës. Lëreni masën të marrë një valë deri sa të trashet.

Lyejmë sipërfaqen e pastiços me salcën beshamel.

Grini djathin kaçkavall në rende dhe ia hedhni sipër nëse dëshironi.

Faza e fundit është gjalpi të cilin mund ta shkrini në tigan ose mund ta hidhni sipër pastiços me copa të vogla. Më pas futeni tepsinë në furrë të piqet në 180-200 gradë për 30-40 minuta.

Pastiçoja është e bërë kur e gjithë sipërfaqja ka marrë ngjyrë të artë dhe djathi është shkrirë duke krijuar bulëza./AgroWeb.org

Me teper

Kryesore6 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet7 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar7 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar7 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil9 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil9 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime9 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil9 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime9 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore10 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook