Lidhu me ne

Mix

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohu nga Selena Gomez

Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohuFOTO: GETTY IMAGES

Momentet më të bukura të stilit nga tapeti i kuq në jug të Francës, ku po mbahet Festivali i Filmit janë një arsye më shumë për të mbajtur fokusin te gocat e famshme. Veshjet, aksesorët, grimi apo modeli i flokëve, gjithçka që ato zgjedhin për ngjarje kaq të rëndësishme përcillen përmes fotosh e videosh në rrjetet sociale.

Pasi Naomi Campbell ricikloi të njëjtin fustan pas 30 vitesh për t’u dukur njësoj mahnitëse, apo fakti që Anya-Taylor Joy dëshmoi se mjafton një buzëkuq i fortë që të shkëlqesh në evente të tilla, tani është radha e Selena Gomez për të na kujtuar se sa efektiv është një topuz klasik balerinash në një festival filmi.  Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohuFOTO: GETTY IMAGES

Nisur nga fotot, duket qartë që ajo i ka tërhequr fort flokët për të mbërritur në versionin e topuzit klasik, ndërsa ka shtuar një kapëse të bardhë si një aksesor që përputhet plotësisht me veshjen, çantën dhe këpucët e saj.

Profesionistët e modës, e kanë konsideruar veshjen e aktores së “Only Murders In The Building” të ngjashme me atë të një diplomateje, por me shumë stil. Trikoja e bardhë, fundi në të njëjtën ngjyrë, këpucët me mini takë dhe çanta e lëkurës ishin detajet plotësuese të pamjes së Gomez.Nëse do të provosh një model klasik flokësh, frymëzohuFOTO: GETTY IMAGES

Pa harruar, topuzin klasik që vjen si një konfirmim për modelin e flokëve që do të qëndrojë gjatë këtë sezon.

Burimi: Byrdie

MË TEPËR

Mix10 orë më herët

Donald Trump e pranon: Kam dalë në publik me fjalim të përgatitur nga Inteligjenca Artificiale, ishte shumë i mirë

Donald Trump ka treguar se një fjalim që ka mbajtur gjatë kohës që ka qenë president, e ka riprodhuar nëpërmjet...

Mix10 orë më herët

Vila ku kanë jetuar Joe Biden, Barack Obama dhe Bill Clinton del në shitje, pamjet madhështore

Ka prona që mishërojnë histori, si për shembull vila në Georgetown, Washington, e ndërtuar rreth vitit 1891, ku kanë jetuar...

Mix10 orë më herët

Jessica Alba tregon sekretin për një martesë të lumtur

Pas 16 vjetësh martesë, Jessica Alba ka mësuar një ose dy gjëra si të mbajë gjallë marrëdhënien dhe harmoninë me...

Mix10 orë më herët

George dhe Amal Clooney po shkojnë drejt divorcit?

Martesa e George dhe Amal Clooney po merr fund? Burimet raportojnë se aktori 63-vjeçar dhe Amal Clooney janë nën presion...

Mix11 orë më herët

Nisur nga Pamela Anderson: Pse duhet t’i flasësh vetes para pasqyrës?

GETTY IMAGES Pamela Anderson ka publikuar librin e saj me kujtime “Love, Pamela” dhe dokumentarin në Netflix “Pamela, A Love...

Mix12 orë më herët

Fruti më i mirë që ju ndihmon të keni një bark të sheshtë!

Përpjekja për të humbur peshë mund të jetë një udhëtim i vështirë, veçanërisht nëse po përpiqeni të hiqni dorë nga...

Mix12 orë më herët

Ariana Grande “bën paqe” me Scooter Braun?

Ariana Grande do të vazhdojë të punojë me Scooter Braun dhe kompaninë e tij  Hybe – më pak se një...

Mix12 orë më herët

Bebe Rexha shpërthen kundër G-Eazy: “Dështak mosmirënjohës”

Bebe Rexha ka shpërthyer kundër ish-bashkëpunëtorit të saj në hitin “Me, Myself & I”, G-Eazy, duke e quajtur “dështak mosmirënjohës”....

Mix12 orë më herët

Nicole Kidman konfirmon vazhdimin e “Practical Magic”

Nicole Kidman konfirmoi zyrtarisht se ajo dhe Sandra Bullock po kthehen për një vazhdim të “Practical Magic”. Aktorja e “Big...

Mix12 orë më herët

Kate Middelton njofton daljen e parë publike pas diagnostifikimit me kancer: Po bëj përparim me kurimin e sëmundjes

Pas diagnostifikimit me kancer disa muaj me pare, Princesha e Uellsit, Kate Middelton, njoftoi sot se po “përparon” në rrugën...

Facebook