Lidhu me ne

Gatime

Receta gatimi – pure / Si të përgatisni purenë më kremoze me patate

nga AgroWeb

Kjo pjatë është e lehtë për t’u gatuar dhe kërkon shumë pak përbërës. Foto: Flickr

Në artikullin e sotëm do të flasim për patatet, pasi recetat me to përveçse janë shumë të shijshme nuk kanë të mbaruar.

Përveç atyre në furrë, një mënyrë tjetër shumë e përhapur e përgatitjes së patateve është edhe pureja.

E përshtatshme për të mëdhenj e të vegjël, pureja me shijen e saj të butë është e pasur me shëndet të mirë, sidomos kur përgatitet vetë në shtëpi.

Kjo pjatë është e lehtë për t’u gatuar dhe kërkon shumë pak përbërës, megjithatë shpesh herë ndodh që pureja të dalë e ujshme dhe shumë larg shijes së saj të vërtetë.

Për amvisat që e gatuajnë shpesh apo për ato që nuk e dinë ende sekretin e puresë kremoze, AgroWeb.org ju këshillon të provoni recetën e mëposhtëme.

Mënyra e duhur e përgatitjes së puresë kremoze, të trashë dhe plot aromë të mirë është më e lehtë nga sa mendoni.

Prandaj mjafton t’a ndiqni më poshtë recetën sipas AgroWeb.org

Përbërësit

1 kg patate

120 ml qumësht

120 ml krem qumështi ose pana

57 gr gjalpë pa kripë

piper i zi

kripë

vaj ulliri

Përgatitja

Për të nisur me përgatitjen e puresë AgroWeb.org ju këshillon që si fillim të qëroni mirë patatet dhe t’i shpëlani ato me ujë të bollshëm.

Më pas vendosini në një tenxhere të mbushur me ujë të ftohtë duke shtuar 1 lugë çaji kripë.

Vendoseni tenxheren të ziejë në zjarr të ulët për 15-20 minuta ose derisa të shikoni që patatet janë zbutur plotësisht.

Mund të bëni një provë të thjeshtë duke i ngulur dhëmbëzat e një piruni, nëse shpohen me lehtësi do të thotë që janë gati.

Teksa patatet ziejnë, në një tenxhere ose tigan tjetër hidhni qumështin, panën dhe gjalpin duke i lënë në zjarr mesatar.

Për të përfituar një pure sa më kremoze është mirë që të përdorni kremin e qumështit ose ndryshe panën për gatim, pasi përbërja e saj e trashë ndikon edhe tek pureja në fund.

Kur të shikoni që gjalpi ka shkrirë plotësisht dhe kremi ka filluar të trashet hiqeni tenxheren ose tiganin nga zjarri.

Më pas nxirrni patet nga uji, kullojini dhe thajini me kujdes që të mos prishen.

Hidhini në një enë dhe filloni t’i shtypni me anë të një piruni ose me një shtypëse patatesh.

Mundohuni që t’i shtypni sa më mirë të gjitha patatet, duke ushtruar forcë në mënyrë që të mos mbesin kokrra.

Po në enën ku ndodhen patatet e shtypura shtoni pak nga pak edhe kremin që përgatitët më parë.

Përzieni me dorë derisa e gjithë masa e lëngëshme të jetë përthithur plotësisht nga patatet dhe të jetë formuar një krem i trashë.

Në fund hidhni kripë sipas dëshirës, piper të zi të bluar dhe vaj ulliri për një shije më të fortë.

Tashmë pureja juaj është gati dhe mund t’a shërbeni veçmas ose si kombinim me çdo pjatë që dëshironi./AgroWeb.org

Me teper

Kryesore11 orë më herët

Berisha nga Shkodra: Nëse duam të fitojmë zgjedhjet, përparësi do kenë të rinjtë dhe gratë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka deklaruar se përsa kohë do të jetë në politikë, do të zhvillojë “Foltore”, si e vetmja...

Aktualitet12 orë më herët

Veliaj ” masakron” tironsit/ Gjobiten 1 mijë qytetarë brenda ditës në Tiranë

Në tre mujorin e parë të këtij viti, Policia Bashkiake në Tiranë ka gjobitur në total 92000 automjete. Këto shifra...

Radar12 orë më herët

Agron Kapllanaj i pallateve të 5 Majit: Falanderoj SHBA që na dha mundësinë të njihnim Berishën

Agron Kapllanaj, i cili u komandua nga Lulzim Basha si kreu i degës së PD në Fier, dhe që u...

Radar12 orë më herët

Berisha fushatë në Shkodër: Diamant i fitores së 6 marsit, nuk u pajtua me një Shqipëri pa opozitë

Pas Lezhës, ish-kryeministri Sali Berisha u ndal në Shkodër për të zhvilluar fushatën për kryetar të Partisë Demokratike në procesin...

Stil14 orë më herët

Kuriozitete / 10 purot më të mira në botë

Cigar Aficionado ka renditur 25 purot më të mira të vitit 2020. Pasi i shijuan pa ua ditur markën, rreth...

Stil14 orë më herët

Sa orë gjumë duhet të flemë? Pse gjithçka varet nga mosha

A e gjeni ndonjëherë veten duke dremitur në tryezën tuaj të punës, edhe pas asaj që mendonim se ishte një...

Gatime14 orë më herët

Si të bëjmë bukë shtëpie ? Receta e bukës nga e cila mund të hani sa të doni

Dhe aspak nuk na çudit që kjo bukë nuk përmban fare drithëra.Steven Gundry, nga Nebraska, autor i librit “Paradoksi i...

Stil14 orë më herët

Si ta kuptoni që keni të bëni me një sociopat? 5 shenjat që nuk duhet t’i injoroni kurrë

Nëse keni takuar një sociopat në jetën tuaj, si në të tashmen, apo edhe të kaluarën, ka shumë gjasa që...

Gatime14 orë më herët

Çfarë të gatuaj sot? Ju tregojmë recetën e japrakëve, recetë e veçantë dhe tradicionale…

Japrakët ose dollmat me gjethe rrushi është një nga recetat me të veçanta të kuzhinës ballkanase. Shija e saj karakteristike...

Kryesore15 orë më herët

Berisha nga Lezha: Censura, kërcënimet dhe propaganda nuk e ndalon dot opozitën e vërtetë

Ish-kryeministri Sali Berisha vijon me fushatën zgjedhore në javën e zgjedhjeve për kreun e ri të PD që do të...

Facebook