Lidhu me ne

Gatime

Si të bëjmë pilaf me pulë ?

Recetat me mish pule janë fantastike në çdo mënyrë gatimi. Foto: Flickr

Recetat me mish pule janë fantastike në çdo mënyrë gatimi.

Një recetë ideale për një vakt të plotë dreke por edhe darke gjithashtu, ashtu siç është edhe një mënyrë perfekte për ta përgatitur gjatë fundjavave kur familja bashkohet rreth tryezës.

Kjo tavë fantastike mund të shoqërohet në mënyrë të shkëlqyer me sallata të freskëta të stinës, perime të pjekura, turshi por edhe salca të ndryshme.

MË TEPËR

Kioske10 orë më herët

Sa është norma e korrupsionit në Shqipëri?

Operacioni i fundit i SPAK, si dhe rasti tjetër në gjykim, ai i incineratorit të Elbasanit, sugjeron se norma e...

Radar10 orë më herët

Joe Biden nuk është i aftë për të rikandiduar

“As fizikisht, as mendërisht”, doktori i Obamës: Biden nuk është i aftë për të rikandiduar Një ish-doktor i Shtëpisë së...

Mix10 orë më herët

Përdorimi i telefonit pas orës 22 mund të sjellë pasoja të rënda psikologjike

Pas orës dhjetë të darkës celulari duhet fikur. Është një urdhër që prindërit ua thonë fëmijëve adoleshentë, sidomos nëse kanë...

Mix10 orë më herët

Detaje nga filmi “Spider Man 4”

Fansat fillimisht besuan se filmi Spider Man i drejtuar nga Tom Holland dhe Zendaya do të përfundonte me Spider-Man: No...

Mix10 orë më herët

Si të shpëtoni nga kallot në këmbë dhe duar – Metodat natyrale

Çfarë dëshiron gjithkush gjatë verës në lidhje me lëkurën është që ajo të jetë sa më e butë dhe e...

Mix12 orë më herët

Cila është temperatura ideale e ajrit në dhomën e gjumit

Disa faktorë mund të ndikojnë në gjumë dhe një prej tyre është temperatura në dhomën ku flini. Një studim zbuloi...

Mix12 orë më herët

Kate Winslet: Kur bëra Titanic u tmerrova nga komentet fyese për trupin tim

Me çmimin Lights on Women të L’Oreal Paris në Festivalin e Filmit të këtij viti në Kanë, Kate Winslet iu...

Radar13 orë më herët

Uji i Tepelenës dhe Syrit të Kaltër do dërgohet në Pulia/ Sazan Guri: Mallkuar qofshin …

Ambientalisti Sazan Guri ka dhënë alarmin mbi një marrëveshje të pritshme, që rajoni i Pulias në Itali, të furnizohet me...

Radar1 ditë më herët

Deputeti i PD Arbi Agalliu: Sali Berisha, fatkeqësia jonë

Deputeti i PD, Arbi Agalliu insiston se PD duhet të bëjë gjithçka për të plotësuar vakancat që i mungojnë, atë...

Mix1 ditë më herët

Pse po kritikohet kaq shumë filmi Little Mermaid!

Filmi i ri Little Mermaid, i cili prej disa muajsh po përflitet nëpër botë, ka marrë një numër të madh...

Facebook