Lidhu me ne

Gatime

Si të bëjmë pilaf me pulë ?

Recetat me mish pule janë fantastike në çdo mënyrë gatimi. Foto: Flickr

Recetat me mish pule janë fantastike në çdo mënyrë gatimi.

Një recetë ideale për një vakt të plotë dreke por edhe darke gjithashtu, ashtu siç është edhe një mënyrë perfekte për ta përgatitur gjatë fundjavave kur familja bashkohet rreth tryezës.

Kjo tavë fantastike mund të shoqërohet në mënyrë të shkëlqyer me sallata të freskëta të stinës, perime të pjekura, turshi por edhe salca të ndryshme.

Me teper

Temporal2 orë më herët

Reformat e tanzimatit, reformat që sollën çarjen përfundimtare të shqiptarëve me Perandorinë Osmane

Nga Dr. HASAN BELLO Në literaturën historiografike shek.XIX-të është konsideruar si periudha më interesante për sa i përket ndryshimeve të...

Stil3 orë më herët

Ky që shihni në këto foto është Justin Timberlake !

Justin Timberlake shprehu një dëshirë për të qenë pjesë e kastit të projektit të ri të bashkëshortes dhe iu plotësua....

Stil3 orë më herët

Nuk do ta besoni sa përfitime shëndetësore do të keni nëse filloni të hani qiqra

Qiqrat janë një ushqim i shijshëm dhe kanë një gamë të gjerë përdorimesh dhe përfitimesh për shëndetin e njeriut. Komponimet...

Stil3 orë më herët

Rrëfehen burrat: Këto janë arsyet e vërteta të tradhtisë

Kapitulli tradhti është një kapitull që nuk mbyllet kurrë, pasi është hapur që kur njeriu ka shkelur për herë të...

Stil3 orë më herët

Uji me gaz ju bën dëm? Zbuloni të vërtetën sipas studimit

Është një dialog dhe një pikëpyetje e përhershme që prej vitesh bëhet tek njerëzit: uji i gazuar e dëmton seriozisht...

Stil3 orë më herët

Femrat dhe meshkujt që gëzojnë një jetë seksuale aktive ndihen më të lumtur

Nga Fatjona R. Lubonja Ed.D Edukim/Neuroshkence/ Behavior Aktiviteti seksual individual ndikon në shëndetin fizik dhe mendor, si edhe cilësinë e...

Sport3 orë më herët

Lionel Messi kryeson listën e sportistëve më të paguar të “Forbes” për vitin 2022!

Ylli i Paris Saint-Germain Lionel Messi është shpallur atleti më i paguar në botë gjatë 12 muajve të fundit, sipas...

Stil3 orë më herët

Meghan Markle do të kandidojë për presidente të SHBA? Motra e Biden ka një kërkesë

Nuk është hera e parë që përflitet për Meghan Markle se një ditë mund të jetë në poste drejtuese politike....

Radar3 orë më herët

Çmimet e karburantit në SHBA arrijnë nivelin më të lartë të të gjitha kohërave

Kostoja e karburantit në në të gjithë SHBA-në shënoi një rekord të ri të të gjitha kohërave të premten, sipas...

Stil3 orë më herët

Do t’ju bëjnë të ndiheni si princesha, meshkujt më romantikë u përkasin këtyre 3 shenjave

Jo të gjithë meshkujt kanë aftësinë për ta bërë një femër të ndihet e veçantë, por të lindurit në shenjat...

Facebook